شرایط پذیرش دانشجوی دكتری بدون آزمون دانشگاه تهران

شرایط پذیرش دانشجوی دكتری بدون آزمون دانشگاه تهران به گزارش کنکوری با بیان شرایط پذیرش دانشجوی دکتری بدون آزمون دانشگاه تهران از جانب آموزش این دانشگاه، ثبت نام در رشته های بدون آزمون دوره دکتری برای نیم سال آتی از امروز شنبه چهارم اردیبهشت ماه شروع می شود.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، دانشگاه تهران در اجرای سیاست های هدایت و پشتیبانی از دانشجویان برتر و به منظور فراهم نمودن زمینه جذب آنان برای ورود به دوره دکتری؛ به استناد آیین نامه شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم تحقیقات و فناوری و مصوبات داخلی شورای آموزشی دانشگاه؛ از بین دانش آموختگان و دانشجویان نیم سال آخر مقطع کارشناسی ارشد، با رعایت کامل شرایط اعلام شده برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ در رشته های دارای پذیرش مقطع دکتری از راه آزمون نیمه متمرکز به صورت مازاد بر ظرفیت روزانه، دانشجو می پذیرد.
متقاضیان در صورت احراز شرایط (طبق شیوه نامه) از امروز چهارم تا ۱۷ اریبهشت ماه جاری می توانند نسبت به ثبت نام و بارگذاری اطلاعات در سامانه جامع آموزشی دانشگاه تهران نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.
رشته تحصیلی مورد تقاضا برای دوره دکتری بدون آزمون باید با رشته تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد متقاضی ارتباط داشته باشد و داوطلبان فقط در یک رشته گرایش از یک مجموعه امتحانی می توانند ثبت نام نمایند و در مصاحبه شرکت داشته باشند.
تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر مبنای آیین نامه پذیرش بدون آزمون در مقطع دکتری، مجاز نیست. همینطور مدارک متقاضیانی که در مهلت مقرر مبادرت به ثبت نام اینترنتی نکرده باشند، به هیچ وجه بررسی نخواهد شد.
پذیرش نهایی متقاضیان منوط به تأیید سازمان سنجش آموزش کشور است. گواهی ثبت نام و تاییدیه آن به صورت پیش فرض در سامانه می باشد و نیازی به دریافت آن نیست.
خواهشمند است از رجوع حضوری جدا اجتناب کنند. در صورت بروز هرگونه مشکل یا رفع ابهام و مشکلات سیستمی با سامانه پشتیانی مرکز انفورماتیک به آدرس ایمیل Its3@ut.ac.ir و جهت پاسخگویی سوالات احتمالی در مورد شیوه نامه به آدرس ایمیل Talent@ut.ac.ir دفتر استعداد درخشان دانشگاه مکاتبه کنند.
رشته هایی که در آن دانشجوی دکتری بدون آزمون پذیرش می شود در سایت معاونت آموزشی دانشگاه تهران اعلام شده است.
منبع:

1400/02/05
13:32:03
5.0 / 5
533
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور