به میزبانی دانشگاه صنعتی امیركبیر؛

برگزاری سی و یكمین اجلاس روسای 13 دانشگاه بزرگ كشور

برگزاری سی و یكمین اجلاس روسای 13 دانشگاه بزرگ كشور سی و یکمین اجلاس رؤسای ۱۳ دانشگاه بزرگ کشور در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد که به علت شیوع بیماری کرونا دانشگاه های مستقر در تهران و استان ها به صورت مجازی در این نشست حاضر شدند.به گزارش کنکوری به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، دکتر محمود نیلی احمدی آبادی رئیس دانشگاه تهران در این نشست اظهار داشت: در اجلاس رؤسای ۱۳ دانشگاه بزرگ کشور تابحال موضوعات بسیار مهمی بررسی شده است که حالا خیلی از این موضوعات در چارچوب فعالیتهای کاربردی در سطح دانشگاه های کشور در حال انجام می باشد.
وی اضافه کرد: در این جلسات مبحث توسعه همه جانبه دانشگاه ها در حوزه های آموزشی، پژوهشی، فناوری و نوآوری مورد بررسی قرار می گیرد.
رئیس دانشگاه تهران عنوان کرد: ما شاهد تحولات زیاد در دانشگاه های بزرگ کشور هستیم که شاید بخشی از این تحولات ناشی از تحولات عمومی کشور و بخش اعظم آن در ارتباط با برگزاری این اجلاس ها بوده است.
نیلی احمد آبادی تصریح کرد: این نشست ها بستری را فراهم نموده که دانشگاه های بزرگ بتوانند از دستاوردهای یکدیگر در حوزه های مختلف استفاده کنند.
وی تصریح کرد: ایجاد کنسرسیوم در ارتباط با محیط زیست در مبحث سیاهه آموزشی شهرهای بزرگ یکی از نتایج بسیار مطلوب این نشست ها به حساب می آید.
رئیس دانشگاه تهران اضافه کرد: همینطور برگزاری این جلسات باعث شد تا از توانمندی دانشگاه ها در امر قانون گذاری بخصوص قانون بودجه و امید است در تدوین برنامه هفتم توسعه استفاده گردد.
نیلی احمد آبادی تصریح کرد: آثار اقدامات این ۱۳ دانشگاه بزرگ در بودجه و بخصوص در طرح همسان سازی به خوبی دیده شد چونکه در جلسات مختلف ۱۳ دانشگاه بزرگ نمایندگان مجلس حضور داشتند.
وی افزود: همکاری ۱۳ دانشگاه بزرگ کشور بستری فراهم نمود تا مبحث آموزش مجازی به اشتراک گذاشته شود و براین اساس دانشگاه های کشور توانستند در دوران شیوع بیماری کرونا به خوبی برنامه های آموزشی و پژوهشی خویش را اجرا کنند.
رئیس دانشگاه تهران اظهار داشت: کرونا بحران ملی و جهانی است که در واقع چنین بحران هایی بهره برداری از تمامی ظرفیت های کشور را می طلبد.
دکتر نیلی اضافه کرد: کرونا تنها یک مبحث پزشکی نیست بلکه با مباحثی چون علم و فناوری، اقتصاد، اجتماع، فرهنگ و … ارتباط دارد ازاین رو دانشگاه ها بیشتر از آنچه حالا وجود دارد می توانستند به رفع این بحران کمک کنند.
وی تصریح کرد: از جانب دانشگاه ها بخصوص دانشگاه های سطح یک کشور بارها پیشنهادهای کمک برای رفع این بحران اعلام گردید و انتظار داشتیم که از ظرفیت دانشگاه در این عرصه بیشتر استفاده گردد.
رئیس دانشگاه تهران تصریح کرد: دانشگاه های بزرگ کشور برای رفع معضل سیلاب ها مبادرت به تشکیل ۱۷ کمیسیون کردند که تمامی بخش های کشور را در بر می گیرد و الان شاهد دستاوردهای کاربردی در این حوزه هستیم.
نیلی اظهار داشت: لازم است ستاد ملی کرونا از ظرفیت و پتانسیل دانشگاه های کشور بیشتر استفاده نماید تا با وسعت بیشتری بتوانیم بر بحران کرونا غلبه نماییم.
وی تصریح کرد: دستور جلسه سی و یکمین اجلاس رؤسای دانشگاه های بزرگ کشور درمورد همسان سازی حقوق هیأت علمی، همفکری پیرامون مدیریت فناوری اطلاعات و یادگیری الکترونیکی و شبکه فناوری و نوآوری و سیاست علم و فناوری در برنامه هفتم توسعه است.


منبع:

1400/01/28
10:14:18
5.0 / 5
528
تگهای خبر: آموزش , پزشكی , پژوهش , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور