با صدور بیانیه ای اعلام شد؛

حمایت همه جانبه دانشگاه آزاد از دانشمندان هسته ای

حمایت همه جانبه دانشگاه آزاد از دانشمندان هسته ای دانشگاه آزاد اسلامی با صدور اطلاعیه ای، اقدام تروریستی و کور رژیم صهیونیستی در تأسیسات هسته ای نطنز را محکوم و اعلام نمود: حمایت خویش را از دانشمندان و مراکز هسته ای کشور اعلام می نماییم.به گزارش کنکوری به نقل از مهر، دانشگاه آزاد اسلامی با صدور اطلاعیه ای ضمن محکومیت اقدام تروریستی در تأسیسات هسته ای نطنز، حمایت همه جانبه خود از دانشمندان و مراکز هسته ای کشور را اعلام نمود.
در متن این بیانیه آمده است:
دانش هسته ای یکی از دانش های پیچیده و مهم در جهان امروز است. کشورهای دارنده این دانش برپایه معاهده N.P.T موظفند این دانش را در اختیار کشورهای عضو این معاهده برای اهداف صلح آمیز قرار دهند. کشورهای غربی و در رأس آنها آمریکا نه فقط به این تعهد عمل نکرده اند، بلکه با همه توان کوشیدند که جمهوری اسلامی ایران به این دانش دسترسی پیدا نکند و از همه ابزارهای خود به صورت غیرقانونی استفاده نمودند.
با همه این تلاشهای مذبوحانه، جمهوری اسلامی ایران با الطاف الهی موفق شد با همت دانشمندان جوان خود بر صفر تا صد این دانش مسلط شود و این توانمندی را در قالب اهداف صلح آمیز به دست آورد.
رژیم تروریستی اشغالگر صهیونیستی در چند سال گذشته مبادرت به ترور دانشمندان و اخیراً اقدامات ایذایی و تروریستی در مراکز هسته ای کشورمان نموده و این حق را برای جمهوری اسلامی ایران در جهت عمل متقابل ایجاد نموده است.
دانشگاه آزاد اسلامی بعنوان بزرگ ترین مرکز غیردولتی دانشگاهی علمی جمهوری اسلامی ایران ضمن محکومیت شدید اقدامات تروریستی اخیر، حمایت همه جانبه خویش را از دانشمندان و مراکز هسته ای کشور اعلام می دارد و اعتقاد دارد که دولت باید سرمایه گذاری جدی تری برای صیانت و حفاظت از مراکز هسته ای و دانشمندان هسته ای انجام دهد و با عنایت به مسئولیت های آژانس بین المللی انرژی اتمی، پاسخ مناسب بدهد.

1400/01/24
14:09:26
5.0 / 5
601
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور