آیت الله محمد جواد فاضل لنكرانی مطرح كرد

ضرورت مبارزه با بدعت ها و حل شبهات و مشكلات مردم به دست روحانیت

ضرورت مبارزه با بدعت ها و حل شبهات و مشكلات مردم به دست روحانیت به گزارش کنکوری عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن اشاره به ضرورت مبارزه با بدعت ها اظهار داشت: روحانیت باید به صورت جهادی در حل شبهات و مشکلات مردم وارد شود.به گزارش کنکوری به نقل از مهر، آیت الله محمد جواد فاضل لنکرانی بامداد سه شنبه در جمع طلاب پاکستانی مقیم قم که عازم سفر تبلیغی ماه مبارک رمضان به کشور پاکستان هستند، با اعلان اینکه هر روز صهیونیست ها ضد اسلام و مسلمین و شیعیان بخصوص ضد انقلاب اسلامی ایران دسیسه چینی می کنند، اظهار داشت: نقشه های دشمنان اسلام باید بیان شود، منبری که نیاز زمانه ی بشر در آن ذکر نشود، هرچقدر هم بالای آن آیات قرآن و روایات خوانده شود، فایده ای نخواهد داشت. باید از بیان آیات و روایات برای تشخیص مصداق بیرونی استفاده نمود.
استاد درس خارج حوزه علمیه قم با اعلان اینکه گاهی در فضای مجازی ملاحظه می شود افرادی دنبال این هستند که دامنه بدعت ها و خرافات را در دین اسلام و مذهب خاندان (ع) گسترش دهند، اظهار داشت: بسیار مراقب این گونه توطئه ها باشید. آنچه را که اسلام و خاندان علیهم السلام فرموده اند، به مردم برسانید. آن نمازی را بخوانید که پیامبر و خاندان علیهم السلام می خواندند. امروز بعضی افراد اضافات جدیدی به نام خاندان علیهم السلام طرح می کنند، اینها همه بدعت است و جایز نیست. مراقب بدعت ها باشیم و از دین و مکتب حراست نماییم.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از مبلغان خواست در هدایت مردم فعال باشند و اضافه کرد: پیامبر اسلام (ص) فرمودند که اگر تمام عالم را در کفه ای از ترازو قرار بدهند، به سنگینی و ارزش عمل کسی که انسانی را هدایت کند نمی رسد.
آیت الله فاضل لنکرانی با اشاره به اهمیت پیدا کردن مشکلات منطقه تبلیغی اظهار داشت: مبلّغین اسلام باید اول جامعه شناسی کنند که در منطقه چه خبر است؟ در ذهن جوان ها چه سوالاتی وجود دارد؟ چه شبهاتی در ذهن مردم مطرح است و در جلسات تبلیغی پاسخ آنرا مطرح کند تا موفق به تحکیم دین خدا شود، چون که ما دنبال این هستیم که دین خدا را تحکیم و تثبیت نماییم و برای نسل های آینده این امانت را حفظ نموده و به آنها منتقل نماییم.
رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار علیهم السلام به طلاب و مبلغان سفارش کرد: اگر این قابلیت در شما هست که مشکلات اجتماعی مردم را حل کنید، خویش را کنار نکشید چون که امروز زمانی است که روحانیت باید در حل مشکلات مردم به صورت جهادی وارد شود؛ مانند کارهایی که طلاب عزیز ما در قضیه کرونا و سیل و زلزله به صورت جهادی انجام داده و وارد عمل شدند. شما هم اگر در منطقه ای مشکلی وجود دارد با بزرگان و معتمدین محل جلسات داشته باشید و دنبال مرتفع ساختن مشکلات باشید.


منبع:

1400/01/18
11:53:40
5.0 / 5
510
تگهای خبر: استاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور