نیلی خبر داد

برداشتن مرز دانشگاه و جامعه با اجرای شهر دانش در قلب تهران

برداشتن مرز دانشگاه و جامعه با اجرای شهر دانش در قلب تهران رئیس دانشگاه تهران ضمن اشاره به اجرای طرح شهر دانش و راه اندازی مراکز نوآوری اظهار داشت: با این اقدامات دانشجویان با پژوهش، نوآوری و کسب وکارهای نوین آشنا خواهد شد.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، محمود نیلی احمد آبادی امروز در حاشیه بازید معاون علمی وفناوری رئیس جمهور از پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و افتتاح مرکز نوآوری اظهار داشت: ما برای همه دانشگاه تهران برنامه های توسعه علم و فناوری را تعریف و تلاش کردیم مراکز نوآوری را در کنار کلاس ها و آزمایشگاه ها ببریم تا کلاس های درس را از فضای فیزیکی جدا نماییم.
وی افزود: علاوه بر آن مکان های خاصی برای استقرار شرکت ها پیشبینی کردیم.
نیلی اضافه کرد: ازاین رو دانشگاه تهران که گستردگی آن از دریای خزر تا خلیج فارس است، در تمام حوزه های علم و فناوری مراکز نوآوری دانشگاه را ایجاد کرده است.
وی افزود: یکی از این مراکز امروز با حضور معاون علمی رئیس جمهور راه اندازی شد و در کنار آن طرح "شهر دانش" بعنوان یک مفهوم جدید در دستور کار این دانشگاه قرار دارد.

رییس دانشگاه تهران ضمن اشاره به مفهوم "شهر دانش"، اظهار نمود: ما در این طرح، پارک، نوآوری و آموزش را در قلب جاری شهر تهران بردیم و از این طریق مرز بین دانشگاه، شهر و تجارت را برداشتیم.

نیلی افزود: با این روش دانشجویان همزمان با آموزش، با پژوهش، فناوری و نوآوری و روش های کسب و کار آشنا خواهند شد.

وی خاطرنشان کرد: به نظر من اثرات این روند در آینده قابل مشاهده می باشد و در آینده شاهد تحول بزرگ در کسب و کارهای جدید و مبحث اشتغال فارغ التحصیلان خواهیم بود.

وی ابراز امیدواری کرد که مجلس و همه بخش های کشور حمایت های لازم را از این طرح ها داشته باشند، چون اتفاقاتی که در دانشگاه تهران بعنوان یک دانشگاه پیشرو رخ می دهد، خیلی سریع در سایر نقاط کشور توسعه پیدا می کند.1400/01/16
11:34:39
5.0 / 5
981
تگهای خبر: آزمایش , آموزش , اشتغال , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور