تقویم برگزاری آزمون های ۱۴۰۰ وزارت علوم

تقویم برگزاری آزمون های ۱۴۰۰ وزارت علوم به گزارش کنکوری بر مبنای تقویم اعلام شده از جانب سازمان سنجش آموزش کشور، مهم ترین و کلیدی ترین آزمون های وزارت علوم در خرداد و تیر ماه ۱۴۰۰ برگزار می گردند.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، اوایل بهمن سال قبل بود که سازمان سنجش آموزش کشور با انتشار اطلاعیه ای زمان برگزاری آزمون های مهم و کلیدی دانشگاه های کشور شامل کنکور، کارشناسی ارشد و کاردانی به کارشناسی ناپیوست در سال ۱۴۰۰ را تعیین تکلیف کرد.

کارشناسی ارشد
ثبت نام جهت شرکت در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی از روز یکشنبه ۱۶ آذر ۹۹ آغازشد و بعد از دو مرحله تمدید در نهایت روز چهارشنبه هشتم بهمن ماه ۹۹ به پایان رسید.
آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۰ دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی دولتی و غیردولتی طی سه روز متوالی در ایام چهارشنبه ۵ خرداد، پنجشنبه ۶ خرداد و جمعه ۷ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می گردد.

کنکور سراسری
ثبت نام جهت شرکت در رشته های با آزمون کنکور ۱۴۰۰ از روز یکشنبه ۱۲ بهمن ۹۹ از راه سایت سازمان سنجش آموزش کشور شروع شد و بعد از چند بار تمدید
، روز شنبه ۱۶ اسفند ماه ۹۹ به پایان رسید و این آزمون طی چهار روز یعنی در ایام چهارشنبه ۹ تیر، پنجشنبه ۱۰ تیر، جمعه ۱۱ تیر و شنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۰ برگزار می گردد.
بر اساس مصوبات بیست و چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو میزان و نحوه تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ همانند سال ۱۳۹۹ حداکثر ۳۰ درصد با تأثیر مثبت است و مواد و ضرایب دروس امتحانی و دروس مؤثر سوابق تحصیلی آزمون سال ۱۴۰۰ همانند سال ۱۳۹۹ است.
طبق تصمیم سازمان سنجش آموزش کشور و شرایط کشور از نظر انتشار کرونا ویروس، زمان برگزاری آزمون های ارشد و سراسری در سال ۱۴۰۰ افزایش پیدا کرد. همینطور به منظور پیشبینی های لازم برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی برای برگزاری آزمون های کارشناسی ارشد ناپیوسته و سراسری سال ۱۴۰۰ و برای کاهش هر گونه مخاطرات برای متقاضیان زمان برگزاری این آزمون ها اصلاح گردید.

کاردانی به کارشناسی
همچنین ثبت نام جهت شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۰ به صورت اینترنتی از روز یکشنبه مورخ ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ شروع می شود و این مهلت تا روز یکشنبه ۳۰ این ماه ادامه خواهد یافت.
بر این اساس لزوم دارد که همه متقاضیان در مهلت در نظر گرفته شده و بعد از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته وفراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت نام، به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org رجوع و نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
با توجه به اینکه ثبت نام و انتخاب رشته در این آزمون در یک مرحله انجام می شود، متقاضیان باید همزمان با ثبت نام، نسبت به درج رشته محل های تحصیلی خود در فرم تقاضانامه اینترنتی با عنایت به رشته های اعلام شده در دفترچه راهنما، اقدام نمایند.
جزئیات و همینطور دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته، همزمان با شروع ثبت نام در روز یکشنبه مورخ ( ۲۳ خرداد ۱۴۰۰) بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار خواهد گرفت. متقاضیان لازم است برای اطلاع از شرایط و ضوابط شرکت در این آزمون و نوع پذیرش رشته های امتحانی با آزمون و یا برپایه سوابق تحصیلی «بدون آزمون»، دفترچه راهنمای مذکور را به دقت مطالعه کنند.
آزمون آن دسته از رشته هایی که پذیرش آنها از راه برگزاری آزمون انجام می شود هم در روز جمعه ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ برگزار می شود.
بر این اساس، جدول رشته های امتحانی با آزمون و پذیرش برپایه سوابق تحصیلی (بدون آزمون) کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال ۱۴۰۰ بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور انتشار یافته است.

دانشگاه آزاد
پذیرش دانشجو در رشته های تحصیلی غیرپزشکی دانشگاه آزاد اسلامی و رشته های تحصیلی مهندسی بهداشت محیط دانشگاه مذکور، صرفاً برپایه سوابق تحصیلی (معدل کل دوره کاردانی) متقاضیان و در سایر رشته های گروه پزشکی این دانشگاه شامل (تکنولوژی اتاق عمل، بهداشت عمومی، علوم آزمایشگاهی و مامایی )، برپایه آزمون صورت می گیرد که تاریخ، نحوه انتخاب رشته و همینطور کدرشته محل های دانشگاه آزاد اسلامی، متعاقبا از راه درگاه اطلاع رسانی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد به اطلاع متقاضیان علاقه مند خواهد رسید.

دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای
پذیرش در دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی-غیر انتفاعی در سال ۱۴۰۰«سامانه ثبت نام و انتخاب رشته» به صورت اینترنتی از روز یکشنبه مورخ ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ شروع می شود تا روز یکشنبه مورخ ۶ تیر ۱۴۰۰ ادامه دارد.
بر این اساس لزوم دارد که همه متقاضیان در مهلت در نظر گرفته شده و بعد از مطالعه دقیق «دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته» و فراهم نمودن مدارک و اطلاعات مورد نیاز ثبت نام، به درگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org رجوع و نسبت به ثبت نام در سامانه اقدام نمایند.
با توجه به اینکه ثبت نام و انتخاب رشته همزمان در یک مرحله انجام می شود، متقاضیان باید با عنایت به رشته محل های اعلام شده در «دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته» نسبت به انتخاب و درج رشته محل های مورد علاقه خود در «سامانه ثبت نام و انتخاب رشته» اقدام نمایند.
اطلاعیه تکمیلی و همینطور «دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب رشته» همزمان با شروع ثبت نام در تاریخ ۳ خرداد ۱۴۰۰ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود. متقاضیان لازم است برای اطلاع از جزئیات شرایط و ضوابط پذیرش، دفترچه راهنمای مذکور را به دقت مطالعه کنند.
آزمون آن دسته از رشته هایی که پذیرش در آنها به شیوه «با آزمون» است هم روز جمعه مورخ ۲۲ مرداد ۱۴۰۰ برگزار می شود.
فهرست مجموعه های ثبت نامی با ذکر مشخصه «شیوه پذیرش» و «دیپلم های مجاز به تحصیل در هر رشته گرایش» و منابع و ضرایب دروس ۵ مجموعه ثبت نامی پذیرش با آزمون در نهایت جداول نهایی و کد دیپلم های مورد پذیرش در آزمون فنی و حرفه ای سال ۱۴۰۰ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور انتشار یافته است.1400/01/14
23:08:24
5.0 / 5
559
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور