افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی دكتری تربیت مدرس امسال

افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی دكتری تربیت مدرس امسال به گزارش کنکوری بر مبنای تصمیم دانشگاه تربیت مدرس، ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری امسال ۴ درصد افزایش و دوره کارشناسی ارشد هم ۶ درصد کاسته می شود.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، طرح کاهش ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه تربیت مدرس برای سال جاری(۱۴۰۰) مورد موافقت شورای این دانشگاه قرار نگرفت و این دانشگاه اعلام نمود که به علت انباشتگی دانشجو ناشی از کرونا، با نتوجه به اینکه مقرر شده بود ۱۰ تا ۳۰ درصد کاهش ظرفیت در پذیرش دانشجو اعمال شود داشته باشد اما به دلایلی قرار شد کل ظرفیت دانشگاه برای سال جدید ۱۴۰۰ حداکثر به میزان سال ۱۳۹۹ باشد.
ازاین رو علیرغم انباشتگی موجود و برخلاف سالهای گذشته، ظرفیت هیچ یک از مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری حذف نشد.
در واقع سقف ظرفیت دانشکده ها برای پذیرش دانشجو به تفکیک ارشد و دکتری (شامل تعداد اساتید و عملکرد آنها، تعداد دانشجویان، مشغله استادان و... )، کف تعداد دانشجو برای تشکیل کلاس، وضعیت پذیرش دانشجو در هر رشته یا گرایش در سال قبل و جاری، ضوابط وزارتی، رتبه گروه و تعداد دانشگاه های رقیب که در رشته مورد نظر پذیرش دانشجو دارند عنوان شده است و در مورد پردیس هم رشته هایی که اقبال بیشتری دارند، برای تخصیص ظرفیت مورد توجه قرار می گیرد.
باتوجه به مقایسه ظرفیت روزانه (روزانه+روزانه نوع ۲) در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰(مصوب شورای آموزشی) میتوان عنوان کرد؛ ظرفیت پذیرش دانشجوی مصوب شورای آموزشی دانشگاه تربیت مدرس در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹ در دوره کارشناسی ارشد ۷ درصد کاسته می شود و در دوره دکتری ۴ درصد افزایش خواهد داشت.1400/01/12
15:05:36
5.0 / 5
690
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور