افزایش همكاری علمی ایران و اوكراین

افزایش همكاری علمی ایران و اوكراین كنكوری: زمینه های علمی و تحقیقاتی دردیدار قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل با سفیر جمهوری اوكراین مورد تاكید دو طرف می باشد.به گزارش كنكوری به نقل از وزارت علوم، حسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل با سرگئی بوردیلیاك سفیر جمهوری اوكراین در تهران دیدار و گفت وگو كرد.
در این دیدار سالار آملی با اشاره اجمالی به وضعیت آموزش عالی كشورمان و رشد شاخص های علمی و پژوهشی به ویژه در سال های اخیر، ابراز امیدواری كرد با تلاش های دو طرف شاهد ایجاد بسترهای بیشتر و مناسب تری برای توسعه همكاری های علمی مشترك باشیم.
وی همچنین در پایان این دیدار از وزیر همتای كشور اكراین جهت سفر به ایران به منظور آشنایی با ظرفیت های علمی و دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران و تقویت همكاری های علمی فیمابین دعوت كرد.
در ادامه سرگئی بوردیلیاك سفیر جمهوری اوكراین با اشاره به جاذبه های فرهنگی، طبیعی و توریستی ایران، از سفر به شهرهای مختلف ایران در طول مدت حضور خود در ایران ابراز خرسندی كرد و با اشاره به فعالیت كرسی های زبان و ادبیات فارسی در اوكراین، از افزایش همكاری در زمینه زبان و فرهنگ بین دو كشور استقبال كرد.
بر اساس این گزارش و در این دیدار، زمینه های علمی و تحقیقاتی از جمله هوا فضا، انرژی، كشاورزی، كشتی سازی، فناوری اطلاعات، علوم پزشكی، نانوتكنولوژی، بیوتكنولوژی، و همكاری بین پارك های علم و فناوری و شركت های دانش بنیان دو كشور مورد تاكید دو طرف قرار گرفت.
گفتنی است بر اساس توافقات انجام شده مقرر شد كمیته مشتركی بین دو كشور برای پیگیری تفاهمات و برنامه های همكاری های علمی بین ایران و اوكراین تشكیل شود.
 

1396/06/20
15:27:50
5.0 / 5
5274
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور