در گزارش كنكوری مطرح شد؛

شناخت كامل دین از وظایف منتظران است

شناخت كامل دین از وظایف منتظران است به گزارش کنکوری یک استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: شیعیان باید در بخش عقاید، اخلاق، احکام و وظایف، منتظر باید تفکر اسلامی خود را سامان داده و وضعیت روحی و ایمان درونی خویش را تقویت کند.حجت الاسلام رضا محمدی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری مهر ضمن تبریک میلاد حضرت مهدی عج الله با اشاره به اینکه وظیفه ما در زمان غیبت امام عصر مانند وظیفه در زمان حضور امام معصوم (ع) است. اظهار داشت: گرچه آن حضرت از نظر ما غایب است، اما به ما اشراف و آگاهی دارد و بر اعمال و رفتار ما ناظر است.
وی اضافه کرد: تمام وظایفی که قرآن مجید و پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع) برای یک فرد مسلمان تعیین و بیان فرموده اند در زمان غیبت هم متوجه ما است.
این استاد حوزه و دانشگاه مهم ترین وظیفه شیعیان را معرفت و شناخت کامل دین بیان کرد و اضافه کرد: شیعیان باید در بخش عقاید، اخلاق، احکام و وظایف، منتظر باید تفکر اسلامی خود را سامان داده و وضعیت روحی و ایمان درونی خویش را تقویت کند.
وی با اشاره به اینکه پیروی کامل از قرآن و فرهنگ خاندان (ع) بعنوان نزدیک ترین افراد به پیامبر اکرم (ص) و آگاه ترین افراد از حقایق دین هم جزئی از وظایف ما است، اظهار داشت: صدقه دادن، دعا کردن برای حضرت، نگهداری یاد و محبت آقا در دل ها هم وظایف ما در زمان غیاب حضرت است.


منبع:

1400/01/10
11:26:00
5.0 / 5
807
تگهای خبر: استاد , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور