وزیر آموزش و پرورش اعلام كرد

تعیین حجم كتاب های درسی برای امتحانات و كنكور

تعیین حجم كتاب های درسی برای امتحانات و كنكور به گزارش کنکوری وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: تمامی مشمولان قانون استخدام، شامل نیروهای حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی، در سال 1400 تعیین تکلیف می شوند.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، محسن حاجی میرزایی در مصاحبه ای در حاشیه جلسه با مسئولان آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: حدود دو سوم این نیروها وارد دانشگاه فرهنگیان شده اند و بقیه نیز در ماه های اول سال ۱۴۰۰تعیین تکلیف می شوند.
وی اظهار داشت: همه آنان در دوره یک ساله دانشگاه فرهنگیان شرکت خواهند کرد.
وزیر آموزش و پرورش در مورد نیروهای نهضت سوادآموزی که فعالیت پس از سال ۹۲ دارند، اظهار داشت: فعلاً استخدام در آموزش و پرورش بوسیله دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی و آزمون های ماده ۲۸ است و قانونی برای استخدام این نیروها به تصویب نرسیده است.
حاجی میرزایی اظهار داشت: حجم کتاب های درسی برای امتحانات تعیین و در سایت سازمان پژوهش و برنامه ریزی اعلام و برای کنکور نیز به سازمان سنجش اعلام شده و از طرف این سازمان اطلاع رسانی می شود. امسال برمبنای مجوز ستاد ملی کرونا، وضعیت حضوری و غیرحضوری بودن امتحانات تعیین می شود.
وی اظهار داشت: ارزشیابی از پیشرفت تحصیلی، از اهمیت ویژه ای برخوردارست و باید مطمئن شویم عمل آموزش با کیفیت انجام شده است. فلسفه آموزش و پرورش ارتقای کیفیت یادگیری است و این هدف نباید در بستر مقدمات و تمهیدات در اذهان تغییر کند. باید حضور کارگزاران تعلیم و تربیت تأثیرگذار باشد و به افزایش آگاهی و توانمندی دانش آموزان منجر شود.
حاجی میرزایی با اشاره به این که ارزشیابی مستمر یک ضرورت انکارناپذیر است، اظهار داشت: ارزیابی باید مستمر انجام و نشست های کاری باید به یافته های جدید و طراحی های نوع ختم شود.
وی اظهار داشت: در مدیریت اصل بر این است که برای حل مسئله آنرا درک و تبیین نماییم و عملاً خود شخص با اندیشه و تدبر در آن وارد شود.
وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: بزرگ ترین شرافت انسانی در هستی، وظیفه سنگین پرورش انسان هاست که به ما متولیان تعلیم و تربیت واگذار شده است. طبق گزارش مدیرکل و معاونین و رؤسا، عملکرد استان در بعضی شاخص ها برتر از میانگین کشور و بیان کننده تلاش جمعی و خوب مجموعه آموزش و پرورش استان است.
به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، حاجی میرزایی اظهار داشت: آنچه می ماند تابلویی از عملکرد شما برای نسل های آینده است و اهتمام کنید با محوریت تحول در تعلیم و تربیت فعالیت کنید.
منبع:

1400/01/05
23:58:45
5.0 / 5
352
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور