معاون پژوهشی دانشگاه ؛

۴ برنامه مهم پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی در ۱۴۰۰

۴ برنامه مهم پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی در ۱۴۰۰ معاون پژوهش و فناوری دانشگاه شهید بهشتی ضمن اعلام 4 برنامه مهم پژوهشی در سال 1400، از رشد 3 برابری مقالات نمایه شده در 12 سال اخیر داد.بابک شکری در گفتگو با خبرنگار مهر با بررسی و تشریح طرح های برون سازمانی پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی در بازه زمانی ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۹ اظهار نمود: مبلغ طرح های برون سازمانی از ۹ میلیارد تومان در سال ۸۷ به ۳۷ میلیارد تومان در سال ۹۹ رسیده است. طرح های برون سازمانی دانشگاه در سال ۸۷، ۵۷ طرح بود که این رقم در سال ۹۹ به ۱۱۶ طرح افزایش یافته است. در سال ۸۷، تعداد ۱۵۷ مقاله چارک Q۱ انتشار یافته است که در یک روند صعودی در سال ۱۳۹۹، تعداد ۷۸۰ مقاله انتشار یافته است.
۴ برنامه مهم پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی در ۱۴۰۰
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید بهشتی از «تأسیس مرکز تحقیقاتی مشترک با یک شرکت مهندسی در زمینه توسعه و ساخت نیروگاه های حرارتی در زمینه ذخیره سازی انرژی»، «تدوین اطلس توانمندی های اعضای هیأت علمی دانشگاه با هدف بازاریابی مناسب برای این توانمندی ها در صنعت و جامعه»، «ایجاد یک راهکار نرم افزاری برای ارتباط با دانش آموختگان دانشگاه با هدف پایش وضعیت اشتغال» و «اخذ مصوبه خرید تجهیزات برای دانشگاه شهید بهشتی تا سقف ۱۰ میلیون دلار از محل فاینانس از شورای اقتصاد» در آینده نزدیک آگاهی داد.
میزان رشد کمی مقالات طی ۱۲ سال اخیر / افزایش مقالات مشترک با دانشگاه های خارجی
شکری با اشاره به میزان و توزیع فراوانی مقالات انتشار یافته در دانشگاه شهید بهشتی از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۹ گفت: برمبنای داده های پژوهشی، تعداد مقاله های نمایه شده در اسکوپوس از ۵۲۴ مقاله در سال ۱۳۸۷ به ۱۶۸۸ مقاله در سال ۱۳۹۹ افزایش یافته است و در طول این مدت شاهد رشد ۳ برابر مقالات نمایه شده بودیم. مقاله های نمایه شده در WOS نیز با سیر صعودی از ۴۱۸ مقاله در سال ۱۳۸۷ به ۱۵۵۸ مقاله در سال ۱۳۹۹ رسیده است همین طور مقاله های مشترک با دانشگاه / مؤسسه های خارج کشور در سال ۱۳۸۷ تعداد ۸۷ مورد بود که این رقم در سال ۱۳۹۹ به ۵۸۰ مورد افزایش یافته است.
سامانه علم سنجی افتتاح شد / ‏رصد ‬فعالیت پژوهشی هیأت علمی
وی از طراحی و پیاده سازی سامانه خیام و سامانه علم سنجی در سال ۱۳۹۹ آگاهی داد و اضافه کرد: در سامانه علم سنجی، وضعیت پژوهش اعضای هیأت علمی رصد می شود. در سامانه خیام، اطلاعات دسته بندی نشریه های خارجی برای مراجعه کنندگان به وب سایت به معرض نمایش گذاشته می شود، این سیستم تحت وب فعالیت می کند و محدود به کاربران و اعضا نمی گردد بلکه تمام بازدیدکنندگان سامانه خیام در هر نقطه از جهان، بدون نیاز به اطلاعات کاربری خاص یا عضویت در آن، می توانند آخرین نتایج تغییرات به وجود آمده در رسته بندی نشریه ها و مجلات علمی و تخصصی الکترونیکی را ببینند.
تسهیل پروسه کارآموزی دانشجویان / ‏۸۰‬ نشریه علمی در سال ۹۹ منتشر شد
معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به عملکرد این معاونت و مدیریت های تابعه آن در سال ۱۳۹۹ اظهار داشت: ایجاد شورای راهبری ارتباط با صنعت و جامعه در دانشگاه و ایجاد پنج کارگروه ذیل آن، تدوین و تصویب دستورالعمل پایش طرح های ارتباط با صنعت دانشگاه شهید بهشتی، پیشنهاد تغییر شیوه امتیازدهی در بخش پژوهشی بخشنامه های ترفیع و ارتقا و اعتبار ویژه پژوهشی، تدوین و تصویب دستورالعمل تأسیس و راه اندازی کلینیک های تخصصی، تدوین و تصویب بخشنامه بازاریابی طرح های ارتباط با صنعت و جامعه و ایجاد بستر نرم افزاری جهت تسهیل پروسه کارآموزی دانشجویان همچون اقدامات محسوب می شود.
شکری در آخر با اشاره به مهم ترین دستاوردهای مرکز نشر آثار علمی دانشگاه در سال ۱۳۹۹ خاطرنشان شد: امسال تعداد ۲۳ عنوان کتاب چاپ اول توسط انتشارات دانشگاه شهید بهشتی انتشار یافته است و ۳۵ عنوان کتاب نیز در دست چاپ است. مرکز نشر آثار علمی دانشگاه در اولین نمایشگاه مجازی کتاب تهران حضور یافت و طی ۱۰ روز ۲۴۷۱ نسخه از کتاب های مرکز (چاپ ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۹) بفروش رسید. همین طور بیش از ۸۰ شماره از نشریات علمی دانشگاه در سال ۱۳۹۹ انتشار یافته است.

1400/01/01
13:07:40
5.0 / 5
1198
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور