معاون فرهنگی وزارت علوم تاكید كرد؛

توجه به زنان و دختران زمینه ساز توسعه اجتماعی

توجه به زنان و دختران زمینه ساز توسعه اجتماعی به گزارش کنکوری معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم توجه به زنان و دختران بعنوان نیمی از جامعه را زمینه ساز توسعه اجتماعی دانست.به گزارش کنکوری به نقل از وزارت علوم، غلامرضا غفاری در آئین رونمایی از برنامه های معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در حوزه زنان و دختران دانشگاهی، با عرضه گزارشی از برنامه های مشترک وزارت علوم و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری عنوان کرد: این برنامه های مشترک، باعث تقویت امید و نشاط دختران دانشجو شده است.
در این آئین که با حضور معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده برگزار شد، غفاری در سخنانی، برگزاری رویداد کمند در سطح دانشگاه های ۱۰ استان کشور را اقدامی پرارزش و مؤثر در زمینه توانمندسازی دختران دانشجو جهت ورود به فضای کسب و کار توصیف کرد و اضافه کرد: اجرای این قبیل برنامه ها باعث توسعه سرمایه های اجتماعی می شود.
وی همینطور توجه به زنان و دختران بعنوان نیمی از جامعه را زمینه ساز توسعه اجتماعی دانست و تصریح کرد: اجرای برنامه های مشترک در سطح دانشگاه ها همچون نهالی است که به شکوفایی و بالندگی دختران دانشجو می انجامد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزاری جشنواره ملی زن و علم را از دیگر برنامه های مشترک بر شمرد و اظهار داشت: این رویداد در میان بانوان دانشگاهی توانسته است منجر به ارتقای انگیزه های آنان و هم الگوپذیری از مفاخر علمی و اجتماعی شود.
غفاری افزایش شمار شرکت کنندگان در این جشنواره را مبین تثبیت این رویداد در جامعه علمی کشور دانست و ابراز امیدواری کرد این روند در دوره جدید جشنواره که به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس برگزار می گردد تداوم یابد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، برگزاری نمایشگاه های مد، لباس و صنایع دستی را از دیگر اقدامات مشترک دانست و عنوان کرد: جلب مشارکت دانشجویان در این برنامه هم منجر به ترغیب آنان در تولید آثار ارزشمند در زمینه مد، لباس و صنایع دستی بعنوان کالاهای فرهنگی و هویت آفرین شده است.
غفاری در انتهای سخنان خود طرح ملی توانمندسازی سفیران فرهنگی را یاد شده قرار داد و اظهار داشت: این طرح با طراحی متناسب با شرایط کرونایی در سال آینده در منطقه دانشگاهی به اجرا در می آید.

1399/12/29
13:14:33
0.0 / 5
1017
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور