آغاز پذیرش بدون آزمون دانشجوی دكتری در دانشگاه خواجه نصیر

آغاز پذیرش بدون آزمون دانشجوی دكتری در دانشگاه خواجه نصیر دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی، ثبت نام داوطلبان برای پذیرش بدون آزمون دانشجو در مقطع دکتری این دانشگاه را شروع کرد.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی اعلام نمود با استناد به " آئین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی دکتری" و مصوبات داخلی از میان دانش آموختگان و دانشجویان نیمسال آخر مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی بر مبنای یک سری شرایط خاص دانشجو می پذیرد.
پذیرش این دانشجویان در رشته های برق، عمران، مکانیک، صنایع، نقشه برداری، هوافضا، کامپیوتر، مهندسی و علم مواد، فیزیک و ریاضی انجام می شود.
در شرایط عمومی پذیرش دانشجویان استعدادهای درخشان، داشتن مدرک کارشناسی پیوسته با میانگین کل حداقل ۱۶، مدرک کارشناسی ارشد با میانگین کل حداقل ۱۷ (بدون احتساب نمره آخر نامه) وحداکثر زمان سپری شده از تاریخ دانش آموختگی ۲ سال( دانش آموختگان نیمسال دوم سال تحصیلی ۹۸-۹۷ و پس از آن)عنوان شده است.
همچنین، دانش آموختگان و دانشجویان هر یک از مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه های آزاد اسلامی، پیام نور، جامع علمی کاربردی، دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی، دوره های الکترونیکی و مجازی، و نیمه حضوری و دانش آموختگان دانشگاه های خارج از کشور مجاز به عرضه درخواست نیستند.
دانشگاه خواجه نصیر، شرایط اختصاصی پذیرش دانشجویان استعدادهای درخشان در مقطع دکتری را شرکت در مصاحبه و کسب امتیاز قابل قبول از فعالیتهای آموزشی، پژوهشی و غیره از کمیته های تخصصی اعلام نمود.
علاوه بر این، عرضه نمره آزمون زبان قابل قبول حداکثر تا آخر نیمسال اول پذیرش در مقطع دکتری از دیگر شرایط اختصاصی پذیرش دانشجو اتعدادهای درخشان است.
این دانشگاه در مورد نحوه عرضه درخواست پذیرش هم اعلام نمود که ضروریست داوطلبان واجد شرایط بعد از مطالعه راهنمای ثبت نام حداکثر تا آخر روز شنبه مـورخ ۲۱ فروردین سال ۱۴۰۰، از راه سـامـانه جامـع دانشـگاهـی( گلستان) با ورود اطلاعات، و بارگذاری مدارک مورد نیاز، در محل های پیشبینی شده، مبادرت به ثبت نام نمایند.
مدارک نیاز برای ثبت نام هم عرضه تصویر صفحه اول شناسنامه، کارت ملی، گواهی فراغت از تحصیل یا اشتغال به تحصیل مقطع کارشناسی ارشد (با تایید فراغت از تحصیل حداکثر تا آخر شهریور ماه ۱۴۰۰، گواهی فراغت از تحصیل مقطع کارشناسی و ریز نمره کارشناسی عنوان شده است.
از دیگر مدارک ثبت نام هم عرضه ریز نمره کارشناسی ارشد، گواهی در ارتباط با رتبه نهایی المپیاد علمی- دانشجویی، گواهی رتبه نهایی جشنواره خوارزمی یا جوان خوارزمی و ثبت اختراع، صفحه اول مقاله ها و نامه پذیرش آنها، مدارک در ارتباط با تالیف یا ترجمه، چکیده رساله مقطع کارشناسی ارشد، چکیده رساله مقطع کارشناسی، سفارش نامه از استاد راهنما، صفحه اول رساله، گواهی نمره زبان ۱۵ و پرداخت هزینه ثبت نام به مبلغ هشتصد هزار ریال به صورت الکترونیکی از راه سامانه گلستان ذکر شده است.
ثبت نام کلیه متقاضیان شروع شده اما پرداخت الکترونیکی هزینه ثبت نام صرفاً از تاریخ ۱ فروردین سال ۱۴۰۰ انجام می شود.

منبع:

1399/12/27
19:35:31
0.0 / 5
945
تگهای خبر: آموزش , استاد , اشتغال , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور