آیت الله حسینی بوشهری:

مشكل كشور در اجرای صحیح قوانین است

مشكل كشور در اجرای صحیح قوانین است به گزارش کنکوری رئیس شورایعالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه مشکل امروز کشور، ابلاغ قانون نیست، اظهار داشت: ما در اجرای صحیح قوانین گرفتار مشکل هستیم.به گزارش کنکوری به نقل از مهر، آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری بامداد سه شنبه در دیدار اعضای هیأت رئیسه مجمع نمایندگان طلاب، اعضای کمیسیون کادرسازی، شورای سیاست گذاری قرارگاه حوزه انقلابی و کارگروه انتخابات این مجمع، ضمن تبریک اعیاد ماه رجب و ماه شعبان، اظهار داشت: در سالروز دیدار نمایندگان طلاب و فضلا با رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۹۴ قرار داریم و بنده به سهم خود صمیمانه از فعالیتهای نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم تقدیر و تشکر دارم؛ آن جلسه تاریخی نباید از خاطره ها فراموش شود و باید هرساله مورد مرور قرار گرفته و بر روی تکالیفی که در آن دیدار بیان شده و نقشه راهی که در جهت حوزه انقلابی ترسیم شده، سرمایه گذاری شود.
وی افزود: خوشبختانه حوزه علمیه بعد از آن دیدار تاریخی، دست به کار شد و مجموعه ای را تنظیم نمود و به سراسر کشور بعنوان اصول و چارچوب حوزه انقلابی ابلاغ نمود؛ البته ابلاغ یک چارچوب، یک مقوله است و اجرای آن مقوله دیگری است که باید مورد نظارت قرار گیرد.
امام جمعه موقت قم اضافه کرد: مشکل امروز کشور ما ابلاغ نیست و قوانین زیادی داریم؛ ما در اجرای قوانین گرفتار مشکل هستیم و اجرا حرف اول را می زند اما مطابق با دستورات اسلامی، جامعه هم باید خواستار اجرای قانون باشد تا روی سعادت را ببیند.
رئیس شورایعالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اظهار داشت: خوشبختانه چند موضوعی که در فرمایشات رئیس مجمع نمایندگان طلاب و بعضی از رؤسای کمیسیون ها بوده است، نشان دهنده این است که مجمع نمایندگان طلاب، مجمعی زنده، بالنده، پرتحرک، پویا، وظیفه شناس و مسئولیت پذیر است و در جهت حوزه انقلابی، گام های مناسبی را برداشته است؛ حوزه ای که به فکر اداره نظام و کادرسازی نباشد، حوزه بی تحرکی است؛ چون که حوزه، خاستگاه انقلاب است و اگر این حوزه، فکر و برنامه ای برای ادامه انقلاب نداشته باشد، از مسیر انقلاب خارج شده است.
دبیر شورایعالی حوزه های علمیه خاطرنشان کرد: کادرسازی برای نظام از وظایف حوزه است؛ البته این مساله بر دوش دانشگاهیان هم می باشد و حوزه و دانشگاه باید در کنار هم به این مساله بپردازند و وحدت خویش را در این مساله هم نشان دهند.
آیت الله حسینی بوشهری اضافه کرد: مرحوم آیت الله یزدی هم در زمان حیات خود و در جهت کادرسازی برای نظام، منزل مسکونی خویش را وقف نموده و در وقف نامه آورده اند: «این منزل را وقف کردم تا نیروهایی تربیت شوند که تأثیرگذار در اداره نظام باشند». این مطلب، نشان دهنده اهتمام و دغدغه مرحوم آیت الله یزدی بوده است.
وی به وجود برخی مراکز حوزوی برای کادرسازی نظام اشاره نمود و اظهار داشت: یکی از نکاتی که پیش از مبحث کادرسازی باید به آن بپردازیم، شناخت داشته های فعلی حوزه است؛ امروز افراد توانمند و دارای قابلیت در حوزه حضور دارند که شناخته شده نبوده و نمی توانیم از آنان بهره ببریم؛ پس نیاز است مجمع نمایندگان طلاب در این حوزه وارد شده و نیروهای توانمند و دارای قابلیت را شناسایی کرده و معرفی نماید.
رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن اشاره به اینکه غفلت از داشته های فعلی حوزه و تمرکزِ صرف به کادرسازی، مناسب نخواهد بود، اظهار داشت: امروز استان های گوناگون، نمایندگان طلابی دارد که می توانند نیروهای توانمند استان خویش را معرفی کرده و طی لیستی همراه با نوع تخصص این عزیزان و جایگاهی که می تواند در آن خدمت نماید، از جانب رئیس مجمع نمایندگان طلاب به جامعه مدرسین معرفی شوند.
دبیر شورایعالی حوزه های علمیه اضافه کرد: حوزه انقلابی، حوزه دغدغه مند و به فکر نظام می باشد و به فکر نیروهایی است که می خواهند این نظام را اداره کنند.
آیت الله حسینی بوشهری در بخش دیگر از سخنان خود به مبحث انتخابات ۱۴۰۰ اشاره و خاطرنشان کرد: یکی از اشکالات ما در زمان انتخابات این است که منتظر می مانیم چه کسانی ثبت نام کرده اند تا به ارزیابی آنان بپردازیم؛ یکی از مباحثی که می تواند در بحث کادرسازی برای نظام مورد توجه قرار گیرد، همین مبحث انتخابات است که باید افرادی را برای مناصب مهم کشور تربیت نمائیم و از قبل، پیشبینی لازم را داشته باشیم.
وی اضافه کرد: خواست رهبر معظم انقلاب در مبحث انتخابات در درجه اول، مشارکت حداکثری و مساله بعدی، انتخاب دولتی جوان، انقلابی و حزب اللهی است و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم هم در مبحث انتخابات ۱۴۰۰ ورود داشته و فعالیتهایی را انجام داده است.
همچنین در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام حسینی نژاد به ایراد سخن پرداخت و اظهار داشت: یکی از فعالیتهای مجمع، طرح کادرسازی نظام است که با پیشنهاد مرحوم آیت الله یزدی در مجمع نمایندگان طلاب شروع شده و بیشتر از چند هزار ساعت کار کارشناسی در کمیسیون کادرسازی برای نظام انجام شده که امروز تبدیل به طرحی کامل گشته و تقدیم شما خواهد شد.
وی اضافه کرد: طرح محتوا سازی برای انتخابات ۱۴۰۰ هم در دستور کار مجمع نمایندگان طلاب قرار گرفته که از جانب کمیسیون پیگیری فرامین رهبر انقلاب و مراجع تقلید در حال پیگیری است.


منبع:

1399/12/27
11:43:32
0.0 / 5
1060
تگهای خبر: تاریخی , ثبت نام , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور