به صورت غیرحضوری؛

هم اندیشی بهبود سنجش و پذیرش دانشجوی تحصیلات تكمیلی

هم اندیشی بهبود سنجش و پذیرش دانشجوی تحصیلات تكمیلی دفتر تدوین و راهبری اسناد و سیاست های آموزش و پژوهش ستاد علم و فناوری کشور درباب پروسه سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی هم اندیشی برگزار می نماید.به گزارش کنکوری به نقل از مهر، دفتر تدوین و راهبری اسناد و سیاست های آموزش و پژوهش ستاد علم و فناوری کشور، درباب پروسه سنجش و پذیرش تحصیلات تکمیلی هم اندیشی برگزار می نماید.
در ابتدای سوالات این هم اندیشی آمده است:
«همواره یکی از عوامل بسیار مهم در کیفیت دوره های تحصیلات تکمیلی؛ رویه ها و فرآیندهای سنجش و پذیرش، برشمرده می شود. از طرفی اصل متمایز ساختن دو پروسه سنجش و پذیرش به ایجاد سیر تحولی در رویکرد نهادی و اجرائی آموزش عالی منجر گردید، بطوریکه تمرکززدایی در نظام سنجش و پذیرش به سمت استقرار نظام با رویکرد نیمه متمرکز، سوق یافت.
در مقطع فعلی جامعه علمی و دانشگاهی کشور خواهان افزایش تمرکززدایی و تفویض اختیار حداکثری به دانشگاه ها (اعمال روش غیرمتمرکز) هستند.
مخالفان این رویکرد به خصوص برخی داوطلبان شرکت در آزمون ورودی تحصیلات تکمیلی براین باورند که باوجود نکات مثبت نهفته در استدلال پشتیبانی کننده افزایش اختیارات دانشگاه ها، این اقدام می تواند به برخی لطمه های موجود در نظام نیمه متمرکز فعلی بی افزاید و ضریب اطمینان تحقق عدالت و امن بودن پروسه سنجش و پذیرش را تحت تاثیر قرار دهد.
بر این اساس با هدفِ کمک به طراحی گزینه های بهینه ساز امر سنجش و پذیرش در تحصیلات تکمیلی (ارشد و دکتری)، برای ارائه پاسخ خود به سوالات به لینک های ذیل مراجعه کنید.»
https: //docs.google.com/forms/d/e/۱FAIpQLSfRghEB۵۳۸B۵x-، WQl۵EPuuGYFbsZbphEyEkimLeaeSSw۷sUg/viewform?usp=sf_link

1399/12/26
20:26:50
0.0 / 5
285
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , تحصیل , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور