رئیس دانشگاه عنوان كرد

پراكندگی مراكز و پردیس ها مهم ترین چالش دانشگاه فرهنگیان

پراكندگی مراكز و پردیس ها مهم ترین چالش دانشگاه فرهنگیان کنکوری: رئیس دانشگاه فرهنگیان پراکندگی مراکز و پردیس های این دانشگاه در سطح کشور را مهم ترین چالش دانشگاه دانست و اظهار داشت: در شرایط کنونی با این پراکندگی، کار آموزش سخت و دشوار است و ما در مقایسه با سایر دانشگاه های کشور بیشتر با این مشکل درگیر هستیم.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، دکتر حسین خنیفر در هفتمین جلسه شورای تخصصی نظارت دانشگاه فرهنگیان به وضعیت آموزش و پژوهش دانشگاه فرهنگیان در شرایط انتشار کرونا اشاره نمود و اضافه کرد: این دانشگاه در مواجهه با ویروس کرونا بعنوان تنها دانشگاهی بود که از زیرساخت آموزشی لازم برخوردار نبود.
رئیس دانشگاه فرهنگیان، ایجاد و فعال شدن دیتاسنتر در ده نقطه کشور را از اقدامات مهم دانشگاه فرهنگیان عنوان نمود و اظهار نمود: تهیه سرور از محل صرفه جویی های استانی هم همچون فعالیتهای اثرگذار مدیریت های استانی دانشگاه فرهنگیان به حساب می آید.
خنیفر نقش کرونا بر روش های تربیت و آموزش را بی اثر نخواند و اظهار داشت: دستگاه آموزش و پرورش هم در فاصله کوتاهی نسبت به نظام های مشابه و دانشگاه فرهنگیان به دنیای مجازی روی آورد.
دبیر هیات امنای دانشگاه فرهنگیان، رساندن سقف ۳۰۰۰ دانشجوی پیوسته به ۲۰ هزار نفر را از اتفاقات مهم دانشگاه طی سه سال گذشته عنوان و خاطرنشان کرد: با همت و تلاشی مضاعف و با توسعه کمی و کیفی دانشگاه فرهنگیان، باید به فکر تربیت نیروی انسانی شایسته برای نظام تعلیم و تربیت کشور بود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه فرهنگیان، دکتر خنیفر، آموزش عمومی را مطالبه ملی در کشور دانست و اظهار داشت: تربیت معلم شایسته جبران کننده همه نداشته ها به حساب می آید. در عصر حاضر برای حرکت بر مدار توسعه و رقابت باید افرادی دارای گواهینامه صلاحیت حرفه ای تربیت کرد.
رئیس دانشگاه فرهنگیان، در انتها تصریح کرد: اگر تربیت معلم صدمه ببیند مملکت گرفتار صدمه خواهد شد. ازاین رو معلمی، مسئولیتی عظیم و بزرگ است. چون که معلم منشا تحول در جامعه است.

منبع:

1399/12/11
14:46:31
0.0 / 5
885
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور