رئیس دانشگاه تربیت مدرس:

بودجه سال آینده دانشكده ها بر مبنای عملكرد آنها اختصاص می یابد

بودجه سال آینده دانشكده ها بر مبنای عملكرد آنها اختصاص می یابد به گزارش کنکوری رئیس دانشگاه تربیت مدرس اظهار داشت: بودجه سال آینده دانشکده ها و گروه ها بر مبنای ارزیابی عملکرد آنها تخصیص می یابد.به گزارش کنکوری به نقل از دانشگاه تربیت مدرس، محمد تقی احمدی در نشست شورای دانشگاه تربیت مدرس که با حضور معاونان و رؤسای دانشکده ها به صورت مجازی برگزار شد، اظهار نمود: دانشگاه در حال تغییر ساختار است و با عنایت به مصوبه تغییر چارت و ساختار که هیأت امنا چندی قبل ابلاغ نمود ما موظفیم با سرعت، ساختار جدید دانشگاه را ایجاد نماییم و در این راستا کارگروه اجرایی تغییر ساختار در دانشگاه تشکیل شد تا مسائل متنوعی که با ادغام، کاهش و یا افزایش ادارات، معاونت ها و مدیریت ها صورت می گیرد را برنامه ریزی و اجرا کنند.
وی ضمن اشاره به اینکه یکی از مهم ترین مواردی که امیدواریم تا آخر سال به پایان برسد تشکیل پردیس ها با هویت جامع در حوزه های مختلف دانشگاهی است، اظهار داشت: ما حدود ۷ یا ۸ پردیس در دانشگاه خواهیم داشت و هر کدام دارای اختیارات گسترده هستند که از ستاد به آنها منتقل می شود و ستاد دانشگاه صرفا وظیفه تدوین استانداردها، اهداف کلان و نظارت بر کیفیت حرکت و فعالیت ساختار دانشگاه را بر عهده خواهد داشت و تفویض اختیار مسائل اجرایی و جزئیات و اولویت بندی های علمی، پژوهشی، مدیریتی، آموزشی و فناوری در دانشکده ها و پردیس ها به صورت خانواده های همگن انجام می شود.
احمدی خاطرنشان کرد: تابحال چند پردیس در این خصوص پیش قدم شده اند و اقدامات لازم را در تعامل با تیم مشاوره تعیین ساختار شروع کرده اند.
رئیس دانشگاه تربیت مدرس خاطر نشان ساخت: ما دو الگو برای پردیس های دانشگاه داریم؛ یکی پردیس هایی که دارای دانشکده های کوچک هستند مانند پردیس دانشکده های مهندسی که مجموعه دانشکده هایی هستند که با یکدیگر هم خانواده و در یک فضای مشترک هستند و با کارمندان و پرسنل مشترک، فعالیتهای خویش را در حوزه های تخصصی و بین رشته ای انجام می دهند. برای این پردیس ها الگوی ساختاری تهیه شده است و به صورت تاپ چارتی به آنها داده خواهد شد و رئیس پردیس و رؤسای دانشکده های مربوط می توانند بر مبنای نیاز، ساختارهای جزئی را با انعطاف پذیری در زمان و شرایط خود ایجاد کنند.
وی افزود: الگوی دوم در ارتباط با پردیس هایی است که انشعاب ها و تشکیل دانشکده های کوچک در آنها رخ نداده است، مانند دانشکده های پزشکی، کشاورزی، منابع طبیعی و علوم دریایی و این دانشکده ها انسجام اولیه خویش را به صورت گروه های مختلف حفظ نموده اند و برای آنها هم یک ساختار راحتتر و ساده تری در دست تهیه است که با ساختار فعلی آنها تفاوت چندانی ندارد اما تفویض اختیارات بیشتری برای آنها دیده شده است.
احمدی اضافه کرد: در جهت اصلاح ساختار دانشگاه، دکتر موسوی معاون توسعه منابع و سرمایه انسانی دانشگاه اقداماتی را از نظر بهینه کردن بافت اجرایی دانشگاه تدارک دیده اند همچون اینکه نسبت تعداد کارمندان به تعداد اعضای هیئت علمی هم اکنون حدود ۹/۰ درصد است و این عدد باید به حدود ۷/۰ درصد کاهش پیدا کند. برای این منظور، کارمندان توانمند و با تجربه و با کارایی بالا می توانند دو یا سه شغل را در حوزه خود بپذیرند و در این راستا پشتیبانی ها و مشوق های لازم برای این کارمندان در نظر گرفته خواهد شد.
رئیس دانشگاه تربیت مدرس خاطرنشان کرد: ما می خواهیم با کوچک تر نگه داشتن سازمان دانشگاه و در عین حال با کارآمد کردن افراد و پشتیبانی از کارمندانی که می تواند چند کار را به صورت زنجیره ای انجام داده و فعالیت خویش را از حالت انتزاعی به حالت مساله محوری تغییر دهند، ساختار و تشکیلات دانشگاه را اصلاح نماییم و این الگویی است که سالهاست در دانشگاه های موفق دنیا در حال اجرا شدن است.
احمدی ضمن اشاره به بودجه ۱۴۰۰ اظهار داشت: بر مبنای ارزیابی سالیانه اخیر در مورد دانشکده ها و گروه ها، بودجه بندی سال آینده صورت خواهد گرفت و ضوابطی از جانب معاون برنامه ریزی و فناوری اطلاعات در دست تهیه است. با عنایت به تاریخچه زمانی که از عملکرد گروه ها و دانشکده ها طی ۵ سال گذشته داریم، مشخص شده برخی گروه های آموزشی دانشگاه به صورت مستمر تراز بالایی از عملکرد را دارا بودند و برخی گروه ها هم عملکرد ضعیفی داشتند که این گزارش عملکرد در نحوه تخصیص سرمایه های دانشگاه در مسائل بودجه، مورد استناد قرار خواهد گرفت.


منبع:

1399/12/01
23:56:23
0.0 / 5
913
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور