رئیس مركز سنجش پزشكی خبر داد؛

مهلت ثبت نام آزمون دستیاری تمدید گردید

مهلت ثبت نام آزمون دستیاری تمدید گردید به گزارش کنکوری رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی ضمن اشاره به تغییر زمان برگزاری آزمون چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی اظهار داشت: مهلت ثبت نام در این دوره از آزمون تمدید گردید.


دکتر سیدسعید هاشمی نظری در گفتگو با خبرنگار مهر اضافه کرد: برپایه مصوبه نوزدهمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی زمان برگزاری آزمون پذیرش دستیار تخصصی از تاریخ ۷ اسفند ۹۹ به روز جمعه ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ تغییر یافت. وی ادامه داد: به علت همین تغییر زمانی، برهمین اساس ترتیبی اتخاذ شده است تا داوطلبان آزمون دستیاری از روز سه شنبه ۲۱ بهمن تا روز جمعه ۲۴ بهمن ۹۹ با رفتن به سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی نسبت به ثبت نام و ویرایش اقدام نمایند. رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: تابحال بیشتر از ۱۱ هزار نفر در چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی ثبت نام کرده اند. بر مبنای مصوبات نود و سومین نشست شورای آموزش پزشکی و تخصصی، تمامی دانشجویان رشته پزشکی عمومی که مطابق مقررات آموزشی مقطع مذکور مشمول افزایش سنوات تحصیلی شناخته نشده و حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ فارغ التحصیل می شوند، اجازه داده می شود تا صرفا جهت پذیرش در رشته های تخصصی طب اورژانس و بیهوشی مبادرت به ثبت نام و شرکت در چهل و هشتمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی کنند. خدمات در رابطه با قانون خدمت پزشکان و پیراپزشکان این گروه از پذیرفته شدگان، بعد از اتمام دوره مقطع تخصصی پزشکی بالینی با مدت تعهدات ضریب K ایشان (منطبق با مقررات مرتبط در سهمیه پذیرش) تجمیع خواهد شد. تبصره: آن گروه از دانشجویان متقاضی که پذیرش ایشان در مقطع پزشکی عمومی با استفاده از سهمیه مناطق محروم (قانون برقراری عدالت آموزشی) بوده، مجاز به شرکت در چهل و هشتمین
دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی و استفاده از مزایای در رابطه با این مصوبه نیستند. داوطلبانی که در وضعیت خدمات قانونی یا نظام وظیفه گزینه «عدم گذراندن طرح و فارغ التحصیلی تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۰» یا «عدم گذراندن نظام وظیفه و فارغ التحصیلی تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۰» را انتخاب کنند، گزینه «فقط متقاضی رشته بیهوشی و یا طب اورژانس» برای آنها نمایش داده خواهد شد و در مرحله انتخاب رشته محل صرفا قادر به مشاهده رشته های طب اورژانس و بیهوشی خواهند بود و سایر رشته ها برای وی قابل مشاهده و انتخاب نیست.


منبع:

1399/11/21
20:38:40
0.0 / 5
1017
تگهای خبر: آموزش , پزشكی , تحصیل , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور