هدیه یك میلیون دلاری ناسا به تیم های دانشجویی

هدیه یك میلیون دلاری ناسا به تیم های دانشجویی ناسا با برگزاری یک رقابت دانشجویی، به 7 تیم از دانشگاه های مختلف آمریکا جایزه ای بیش از یک میلیون دلار اعطا کرد.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، به نقل از سای تک دیلی، ناسا از دانشجویان سراسر آمریکا درخواست نمود که به برنامه اکتشاف پایدار انسان در ماه در مورد غبارهای قمری کمک کنند.
ناسا بوسیله برنامه چالش رقابتی ۲۰۲۱ و در امتداد توسعه راهکارهای خلاقانه در زمینه کاهش گرد و غبار ماه، نزدیک به یک میلیون دلار به ۷ تیم دانشگاهی جایزه داد.
"نیکی ورکایزر"( Niki Werkheiser) مدیر رشد فناوری اداره ماموریت فضایی ناسا دراین زمینه اظهار داشت: این چالش برای دانشجویان و ناسا یک فرصت هیجان انگیز است.
وی افزود: گرد و غبار قمری هرکار که ما روی کره ماه انجام می دهیم را تحت تاثیر قرار می دهد. بدین سبب ما برای کاهش یا جلوگیری از اثرات آن به راهکارهای زیادی نیاز داریم. به این ترتیب، این مفاهیم ابتکاری دانشجویی می تواند به حل تعدادی از مهم ترین مشکلات مربوط به گرد و غبار، به ناسا کمک نماید. برای اینکه تیم های منتخب روش ها و فناوری هایی را برای کاهش گرد و غبار ماه توسعه خواهند داد.
این روش ها شامل سیستم های فیلتراسیون هوا و مفاهیمی شامل لنت های فرود بدون گرد و غبار خواهد بود.
مقادیر جایزه برای هر تیم متفاوت بوده و برمبنای نمونه کار اولیه و بودجه پیشنهادی هر تیم تعیین شده است.
دانشگاه هایی که در این رقابت موفق به دریافت جایزه شدند شامل تیم های دانشجویی از دانشگاه های براون، مؤسسهٔ فناوری کالیفرنیا، دانشکده معادن کلرادو، موسسه فناوری جورجیا، دانشگاه علم و صنعت میسوری، دانشگاه فلوریدا مرکزی، دانشگاه ایالتی واشنگتن است.1399/11/20
13:55:53
0.0 / 5
871
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور