در جلسه ستاد نقشه علمی ؛

سیاست های ساماندهی كنكور نهایی شد

سیاست های ساماندهی كنكور نهایی شد به گزارش کنکوری قائم مقام ستاد نقشه جامع علمی کشور اظهار داشت: کنکور حذف نمی گردد اما برای ورود به دانشگاه سهم امتحانات نهایی که آموزش و پرورش برگزار می نماید، حدود ۶۰ درصد تاثیر گذار می شود.به گزارش کنکوری به نقل از مهر، منصور کبگانیان عصر امروز در حاشیه یک صد و چهل و چهارمین جلسه شورای ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور اظهار داشت: نخستین موضوعی که در این نشست تاکید شد، اقتصاد دانش بنیان و فناوری های بالغ بود.
وی افزود: این فناوری ها، مقداری از دیگر فناوری های نو و راهبردی متفاوت هستند و مجموعه ای از صنایع و فناوری که در زندگی روزمره مردم به کار می روند را شامل می شوند.
قائم مقام ستاد نقشه جامع علمی کشور اضافه کرد: در این نشست تاکید شد در شورای ستاد نقشه جامع علمی کشور تمرکز زیادی روی این حوزه صورت گیرد، شاید ۴۰ درصد اقدامات ملی مندرج در نقشه جامع علمی کشور در این حوزه می باشد که با کمک معاونت علمی و فناوری در آینده تمرکز بیشتری در این عرصه ایجاد خواهد شد همینطور گزارش نظارتی فناوری در صحن شورایعالی انقلاب فرهنگی نهایی شد.
وی افزود: در نهایت هم تصویب گردید که در مدت شش ماه برنامه های در رابطه با حوزه ستاد نانو تحت عنوان سند ملی توسعه فناوری نانو، عرضه شود. ستاد نانو هم این سند را عرضه داد که در حال بررسی کارشناسی است تا نهایی شود.
کبگانیان اضافه کرد: گزارش های نظارتی دیگری هم در جلسات بعدی مطرح خواهد شد که می توان به گزارش خروج نخبگان، میزان اجرایی سازی سند ملی راهبردی نخبگان، گزارش میزان اجرایی سازی سند تحول آموزش و پرورش اشاره نمود که همه در دستور کار است.
وی اظهار داشت: دستور بعدی جلسه آخرین گام از ساماندهی سنجش و پذیرش (کنکور) بود، سیاست های کنکور در ستاد راهبری نقشه جامع علمی کشور کامل شده است شاید بزرگترین صدمه آن ادغام این دو حوزه با هم بود یعنی هم سنجش و هم پذیرش در چند ساعت بسیار تنش زا برای داوطلبان هستند که البته باید گفت، سیاست های ستاد نقشه درباره کنکور در ارتباط با سال ۱۴۰۰ نبوده و در ارتباط با سال پس از آن است.
وی اضافه کرد: این سیاست ها نهایی شده ولی پیشنهاد ما این است در صحن شورا با حضور رؤسای قوا و اعضا شورایعالی انقلاب فرهنگی مطرح شود.
قائم مقام نقشه جامع علمی اضافه کرد: ما کنکور را حذف نمی نماییم اما توزیع مناسبی برای رفع این تنش ها بوجود آورده ایم، برای پذیرش دانشجو حدود ۶۰ درصد امتیاز به امتحانات نهایی که آموزش و پرورش برگزار می نماید، تعلق می گیرد.
کبگانیان اضافه کرد: امروز بررسی امنیت امتحانات نهایی آموزش و پرورش توسط مسولان آموزش و پرورش عرضه و بررسی گردید که در آن مسائلی همچون شرایط برگزاری امتحانات نهایی، طراحی سوالات و شرایط قبل از امتحانات نهایی، رمز گذاری، بررسی می شود.
وی خاطرنشان کرد: ما می توانیم اطمینان پیدا نماییم که می توان امتحانات نهایی را امن برگزار کرد. کما اینکه در دو سال قبل حذف مطلق تقلب در امتحان هم امکان پذیر شده است.
وی افزود: برنامه ریزی شده تا نمره دادن سلیقه ای نباشد و دارای الگو و کلید و راهنما باشد و کد گذاری شود همینطور امنیت آزمون فیزیکی است و با استفاده از امکانات مخابراتی همکاران در وزارت اطلاعات و آموزش و پرورش راهکارهای لازم انجام می شود.منبع:

1399/11/15
13:07:48
0.0 / 5
891
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور