آغاز ثبت نام كنكور 1400 از هفته آینده

آغاز ثبت نام كنكور 1400 از هفته آینده ثبت نام جهت شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ از اوایل هفته آینده از راه سایت سازمان سنجش آموزش کشور شروع می شود.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، ثبت نام متقاضیان و شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ برای پذیرش در رشته های با آزمون در دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه )، نیمه حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همینطور رشته های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از اوایل هفته آینده یعنی روز یکشنبه، ۱۲ بهمن منحصراً از راه درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org شروع می شود و در روز شنبه ۱۸ بهمن ماه آخر می پذیرد.
بر این اساس متقاضیان در مهلت تعیین شده می توانند جهت شرکت در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ ثبت نام کنند. دفترچه راهنما به همراه اطلاعیه تکمیلی ثبت نام در آزمون مذکور همزمان با شروع ثبت نام از راه درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش قابل دسترس خواهد بود و آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ در تاریخ های ۱۰ و ۱۱ تیر ۱۴۰۰ برگزار می شود.
بر مبنای مصوبات بیست و چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو میزان و نحوه تأثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ همانند سال ۱۳۹۹ حداکثر ۳۰ درصد با تأثیر مثبت است و مواد و ضرایب دروس امتحانی و دروس مؤثر سوابق تحصیلی آزمون سال ۱۴۰۰ همانند سال ۱۳۹۹ است.
مصوبه هفدهمین جلسه ۲۶ اسفند سال ۹۷ شورای سنجش و پذیرش دانشجو مجدداً تائید شد و از آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ و پس از آن، سنجش فقط با یک آزمون و بر اساس دروس نظام آموزشی جدید ۳-۳-۶ انجام می شود.
برای داوطلبان دارای دیپلم علوم و معارف اسلامی که در گروه آزمایشی علوم انسانی شرکت می کنند، منابع درس امتحانی «فرهنگ و معارف اسلامی» کتاب های «اصول عقاید ۱، ۲ و ۳»، منابع دروس امتحانی «زبان عربی عمومی و تخصصی» کتاب های «عربی، زبان قرآن ۱، ۲ و ۳» و منابع درس امتحانی «تاریخ» کتاب های «تاریخ اسلام ۱ و ۲ و تاریخ ۳ (ایران در دوره اسلامی)» درنظر گرفته می شود.
در زمان ثبت نام آزمون سراسری در گروه علوم انسانی، داوطلبان دارای دیپلم علوم و معارف اسلامی باید انتخاب کنند که صرفاً به یکی از دفترچه سوالات عمومی و تخصصی گروه علوم انسانی از «منابع دیپلم علوم انسانی» پاسخ می دهند یا به دفترچه سوالات گروه علوم انسانی که «منابع چهار درس الهیات و معارف اسلامی، زبان عربی عمومی و تخصصی و تاریخ آن، کتاب های دیپلم علوم و معارف اسلامی» است.
داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ می توانند لیست کتب منابع سؤالات آزمون سراسری سال ۱۴۰۰ را بر مبنای نظام ۳-۳-۶ در سایت سازمان سنجش آموزش کشور مشاهده کنند.
منبع:

1399/11/08
23:36:17
0.0 / 5
691
تگهای خبر: آزمایش , آموزش , امتحان , تحصیل
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور