یك مقام مسئول دانشگاه توضیح داد؛

تصمیم دانشگاه آزاد درباره چاپ مقاله دانشجویان دكتری

تصمیم دانشگاه آزاد درباره چاپ مقاله دانشجویان دكتری مجری طرح پایش دانشگاه آزاد اظهار داشت: دانشجویانی که تا قبل از 15دی ماه تأییدیه چاپ مقاله در یکی از مجلات مورد تأیید دانشگاه آزاد را ستاندن کرده باشند، نیازی به برگزاری جلسه پیش دفاع ندارند.به گزارش کنکوری به نقل از دانشگاه آزاد، محمد علی اکبری از برگزاری موفق نخستین دوره جلسات پیش دفاع دانشجویان دکتری تخصصی این دانشگاه آگاهی داد و اظهار داشت: بخشنامه پیش دفاع متمرکز اسفند سال ۹۸ از طرف دکتر طهرانچی به واحدهای مجری دوره دکتری ابلاغ گردید که طی آن تا ۱۵ آبان به دانشجویان این مقطع فرصت داده شد تا کارهای دفاع خودرا انجام دهند. این بخشنامه تا ۱۵ دی ماه تمدید و بعد از آن قرار شد جلسات پیش دفاع متمرکز دکتری اجرا شود. این جلسات حالا در حال برگزاری است و تا ۹ بهمن ادامه دارد.
وی با اشاره به پروسه برگزاری جلسات پیش دفاع، اظهار نمود: روند برگزاری این جلسات مانند پیش دفاع سابق است، بطوریکه ابتدا دانشجو درخواست برگزاری جلسه پیش دفاع خودرا ارائه کرده و استاد راهنما و معاون پژوهشی آنرا تأیید می کنند. بعد از این مرحله، موضوع پیش دفاع دانشجو در معاونت های موضوعی سازمان مرکزی بررسی شده و برمبنای زمان بندی رزرو شده از طرف دانشجو، زمان برگزاری پیش دفاع متمرکز تعیین می شود.
علی اکبری با اعلان اینکه باتوجه به شرایط موجود به سبب شیوع کرونا، جلسات پیش دفاع به صورت مجازی برگزار می شود، اشاره کرد: زیرساخت های لازم برای برگزاری جلسات پیش دفاع متمرکز از طرف واحد الکترونیکی و در قالب سامانه وادافا به آدرس https: //vadafa.iauec.ac.ir/ فراهم شده و در دوره اول برگزاری این جلسات حدود ۶۰۰ نفر درخواست خودرا برای پیش دفاع متمرکز ثبت کردند.
مشاور رئیس دانشگاه در امور پژوهشی و مجری طرح پایش با تاکید بر اینکه جلسات پیش دفاع متمرکز دانشجویان دکتری تخصصی با هدف ارتقا کیفیت رساله های دکتری و دستاورد کفایت تحصیلی برگزار می شود، اضافه کرد: دانشجویان بعد از ستاندن کفایت علمی در جلسات پیش دفاع می توانند در جلسه دفاع رساله شرکت کرده و با ستاندن نمره قبولی فارغ التحصیل شوند.
وی اشاره کرد: باتوجه به مجوز رئیس دانشگاه، دانشجویانی که تا قبل از ۱۵ دی ماه تأییدیه (اکسپت) چاپ مقاله در یکی از مجلات علمی پژوهشی مورد تأیید دانشگاه آزاد را ستاندن کرده باشند، می توانند بدون نیاز به برگزاری جلسه پیش دفاع از رساله خود دفاع کنند. تا حالا برای حدود ۵۰۰ نفر از دانشجویان که این شرایط را داشته اند، مجوز برگزاری جلسه دفاع نهایی از رساله دکتری صادر گردیده است.
علی اکبری با اعلان اینکه جلسات پیش دفاع دانشجویان دکتری تخصصی دانشگاه آزاد با حضور هیأت تخصصی متشکل از ۹ نفر از اساتید برجسته این دانشگاه و دیگر دانشگاه های کشور تشکیل می شود، اظهار داشت: جلسات پیش دفاع متمرکز دکتری فرصت خوبی است که دانشجویان از نظرات اساتید برجسته درباره رساله دکتری خود بهره مند شوند. در این جلسات بحث های علمی و تخصصی مطرح می شود و کفایت علمی دانشجویان مورد ارزیابی قرار می گیرد.
مشاور رئیس دانشگاه در امور پژوهشی و مجری طرح پایش با اشاره به دغدغه دانشجویان برای چاپ مقاله در مجلات مورد تأیید دانشگاه آزاد اسلامی، اظهار نمود: ما به برخی مشکلات مربوط به چاپ مقالات در مجلات علمی واقف هستیم که در این راستا مقرر است تعداد مجلات علمی و پژوهشی دانشگاه آزاد افزایش یابد تا ضمن کاهش صف درخواست های چاپ مقاله، مقالات مستخرج از رساله دانشجویان دکتری سرعت بیشتری پیدا کند.
وی افزود: باتوجه به حجم بالای تعداد دانشجویان مقطع دکتری تخصصی حوزه علوم انسانی، در دوره بعد احتمال افزایش تعداد جلسات پیش دفاع این دانشجویان متناسب با تعداد درخواست ها وجود دارد.
علی اکبری در آخر با قدردانی از دانشجویان و اساتید شرکت کننده در جلسات پیش دفاع متمرکز دکتری دانشگاه آزاد، اظهار داشت: در این دوره شاهد همکاری بسیار موفقی در دانشگاه آزاد اسلامی بعنوان یک دانشگاه شبکه ای گسترده بودیم و از این تجربیات در برگزاری هر چه بهتر جلسات بعدی استفاده خواهیم کرد.

1399/11/06
14:48:23
0.0 / 5
1010
تگهای خبر: استاد , پژوهش , تحصیل , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور