آیت الله اعرافی مطرح كرد:

ضرورت احیا موقوفات و ایجاد منابع پایدار حوزه های علمیه

ضرورت احیا موقوفات و ایجاد منابع پایدار حوزه های علمیه مدیر حوزه های علمیه خودکفایی حوزه را امری ضروری دانست و اظهار داشت: نیاز است تا طرح جامع منابع پایدار حوزه علمیه در استان ها، ناظر به احیای موقوفات تدوین شود.به گزارش کنکوری به نقل از مهر، آیت الله اعرافی ظهر سه شنبه در دیدار با مدیر حوزه علمیه سمنان بر اهمیت تأسیس بانک ایده ها در حوزه های علمیه تصریح کرد و اضافه کرد: تربیت نیروی انسانی و فکری لازم برای اداره فرهنگ جامعه اسلامی و برخورداری از جایگاه اثر گذار در برنامه های فرهنگی از رسالت های مهم حوزه های علمیه به حساب می آید.
آیت الله اعرافی ضمن تاکید بر ارتقا کمی و کیفی پذیرش و بهره گیری از شیوه های مناسب و گزینش افراد مستعد در این حوزه، عنوان کرد: باز تشکیل کرسی های درس خارج زمانی ارزش می یابد که سطح پایین نبوده، در این میان باید از کیفیت عرضه بحث و تقریرات صیانت نمود.
مدیر حوزه های علمیه تقویت گروه های علمی و افزایش پوشش رشته های تخصصی را از الزامات برنامه ۵ ساله حوزه های استانی برشمرد و اذعان داشت: ارتقای طرح تکریم اساتید از برنامه های پیش روی حوزه های علمیه برای سالهای آتی به حساب می آید.
وی توجه به شاخصهای پژوهشی در ارتقای سطح اساتید را جدی دانست و اظهار داشت: تربیت استاد پژوهشی و قدم نهادن اساتید در فعالیتهای پژوهشی و بهره بردای علمی از ظرفیت بایسته این عزیزان از نکات کلیدی طرح تکریم اساتید به شمار می رود؛ این مهم نیازمند توجه به زیر سازی ها است.
آیت الله اعرافی عرضه طرح های جامع اقتصادی با لحاظ جنبه های سیاسی و اجتماعی برای خودکفایی حوزه های علمیه را مهم ارزیابی نموده، آبروی حوزه را بالاتر از هر امر مهمی دانست و خاطرنشان کرد: نیاز است تا طرح جامع منابع پایدار حوزه استان، ناظر به احیای موقوفات و راه اندازی سرمایه های جدید تدوین گردد.
وی در بخش پایانی سخنان خود ضمن سفارش تقویت انجمن های علمی و راه اندازی نظریات علمی فاخر و تأسیس پژوهش سرا در حوزه های استانی بر توجه حوزه های استانی به محورهای چهل گانه همکاری حوزه و آموزش و پرورش و ضرورت راه اندازی مرکز راهبردی و مهارتی حوزه سمنان تاکید نمود.

1399/11/01
12:05:17
0.0 / 5
1156
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور