اصول و فنون مذاكره

اصول و فنون مذاكره كنكوری: هرچه در تاریخ جلوتر رفته ایم، تكنیك های مذاكره پیشرفت چشمگیری داشته اند و به روز تر شده اند.


داستان معروفی وجود دارد که می گوید ژاپنی ها، یکی از نمایندگان شرکت بزرگ آمریکایی را به کشور خود دعوت کردند تا قراردادی با هم منعقد کنند اما به جای پرداختن به اصل موضوع، تمام روز نماینده ی بخت برگشته را در توکیو چرخاندند و حرفی از قرارداد نزدند تا اینکه در مسیر برگشت و در تاکسی ای که به سمت فرودگاه میرفت، قراردادی را جلوی او گذاشتند که تماما به نفع طرف ژاپنی بود و نماینده شرکت آمریکایی هم به خاطر کمبود وقت و قرار گرفتن در عمل انجام شده ناچار به امضای معامله شده بود.

 حالا نکته اینجاست که اگر آن شخص آموزش مذاکره دیده بود یا این که از اصول و فنون مذاکره اطلاع داشت هرگز حاضر به امضای چنین معاهده ای نمی شد.

 

تکنیک های مذاکره

تقریبا از زمانی که انسان به ابزار زبان و تکلم مجهز شد، مدام در حال چانه زنی و مذاکره با دیگران بوده است. هرچه در تاریخ جلوتر رفته ایم، تکنیک های مذاکره پیشرفت چشمگیری داشته اند و به روز تر شده اند. حالا برای این که بتوانید در دنیای تجارت و بیزنس فعالیتی داشته باشید و موفق ظاهر شوید، باید آموزش مذاکره را یکی از اصلی ترین ملزومات خود قرار دهید.

اما از تکنیک های مذاکره تا چه حد اطلاع دارید؟ از تئوری های مختلفی که در زمینه ی مذاکره و چانه زنی وجود دارند، اطلاعی دارید؟آیا اگر شما به جای نماینده شرکت آمریکایی بودید، می دانستید چگونه مذاکره کنید تا از امضای این قرارداد خودداری کنید؟ اینجاست که باید بدانید که اصول و فنون مذاکره چیزهای ساده ای نیستند که با یکی دو مطلب کوتاه در اینستاگرام بتوانید آن ها را یاد بگیرید و نیازمند آموزش های حرفه ای تری هستید!

 

چگونه مذاکره کنیم

خب پاسخ به این سوال هم می تواند بسیار ساده و هم بسیار سخت باشد. اولین چیزی که در یک مذاکره موفق باید بدانید این است که اصول مشخصی داشته باشید و به هیچ وجه از آن ها کوتاه نیایید. البته باید در نظر داشته باشید که این اصول باید مطابق با شرایط گفتگو باشند.

دوم از همه بد نیست که علوم مرتبط با مذاکره، مانند فن بیان، زبان بدن و ...را نیز بدانید. اما اصلی ترین مسئله این است که بدانید بر سر چه چیزی چانه می زنید و اطمینان حاصل نمایید که طرف مقابل نیز از این مسئله به خوبی آگاهی دارد.

 

دوره اصول و فنون مذاکره

اما با تمام این تفاصیل خیلی ها هستند که به دنبال جایی مناسب برای آموزش مذاکره می باشند. چرا که همانگونه که عنوان کردیم، دانستن اصول و فنون مذاکره می تواند کمک زیادی در راستای موفقیت شغلی به افراد بکند.

خوشبختانه امروزه دوره های آنلاین زیادی وجود دارند که می توانید به راحتی به آنها دسترسی داشته باشید. وبسایت آموزش مجازی "ویکی چرا" از معدود وب سایت هایی است که در زمینه ی آموزش آنلاین فعالیت دارد. یکی از بهترین دوره های این وبسایت، دوره آموزش آنلاین مذاکره است که توسط ندا ناصری تدوین شده است( ایشان دوره های دیگری مانند آموزش فیلمنامه نویسی و آموزش هدایت بازیگر را نیز در این وبسایت تهیه کرده است). در این سایت از خیاطی و ارز دیجیتال تا درمان بی خوابی و درمان افسردگی دوره آنلاین وجود دارد و همچنین اگر مدرس باشید می توانید با کمیسیون بالایی در ویکی چرا تدریس کنید و درآمد کسب کنید.

 

این دوره کاملا بر اساس شرح درسی است که دانشجویان دانشگاه ییل آمریکا در رشته ی مدیریت بازرگانی می گذرانند. بنابراین می توانید اطمینان حاصل نمایید که بهترین مجموعه ی آموزش آنلاین مذاکره را در اختیار خواهید داشت.

 

1399/10/30
23:44:24
0.0 / 5
965
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور