اختتامیه جشنواره علم و زن در دانشگاه شهیدبهشتی

اختتامیه جشنواره علم و زن در دانشگاه شهیدبهشتی به گزارش کنکوری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم اظهار داشت: اختتامیه جشنواره علم و زن ۶ دیماه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار می گردد.به گزارش کنکوری به نقل از مهر، غلامرضا غفاری ضمن اشاره به سومین جشنواره ملی زن و علم (جایزه مریم میرزاخانی) با اشاره به اینکه زنان نقش اساسی در پیشرفت کشور دارند، اظهار داشت: وزارت علوم وظیفه خود می داند که زمینه حضور زنان در پیشرفت علمی کشور را فراهم آورد تا از ظرفیت آنها در این حوزه استفاده گردد. یکی از فعالیتهایی که می تواند این فعالیت ها را قوت ببخشد، جشنواره هاست تا این گونه افراد بتوانند تلاش خویش را در معرض دید دیگران قرار دهند.
وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه جشنواره ملی زن و علم (جایزه مریم میرزاخانی) هم در این راه اجرایی می شود، اضافه کرد: به علت شیوع کرونا نتوانستیم جشنواره را به صورت حضوری برگزار نماییم، ازاین رو جشنواره به صورت مجازی برگزار می گردد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ضمن بیان اینکه متقاضیان تا ۳۰ آبان ماه فرصت داشتند آثار خویش را در سامانه تعبیه شده ثبت کنند، اظهار داشت: ۶۱۹ شرکت کننده در ۷ گروه جشنواره ملی زن و علم (جایزه مریم میرزاخانی) حضور پیدا کردند. جهت بررسی و داوری آثار ارسال شده تلاش شد که از خبرگان حوزه علمی و فناوری استفاده گردد و بنابراین همه داوران دارای پیشینه مناسبی هستند.
غفاری افزود: ۳ نفر برتر بعنوان برگزیده نهایی انتخاب شده اند که در روز ۶ دیماه در مراسم اختتامیه در دانشگاه شهید بهشتی معرفی می گردند. البته اختتامیه به صورت مجازی برگزار می گردد و فقط برگزیدگان تهرانی به صورت حضوری در جشنواره خواهند بود.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در مورد حضور دانشجویان در میان برگزیدگان اعلام نمود: دانشجویان هم در میان برگزیدگان حضور دارند، هرچند که برگزیدگان اعضای هیئت علمی هم می توانند از امتیازات تشویقی در نظر گرفته شده این جشنواره حضور دارند.
وی درباره برنامه های مهارت افزایی برای دانشجویان دختر افزود: طرح مهارت افزایی دانشجویان دختر در حال انجام می باشد، تا دانشجویان دختر بتوانند در کنار کسب مهارت های شغلی، مهارت های دیگری برای اثرگذاری در اجتماع به دست آورند. در این دوره های مهارتی، پارک های علم و فناوری و مراکز رشد هم حضور دارند.
غفاری درباره فعالیتهای قرآنی دانشجویان دختر هم اظهار داشت: فعالیتهای قرآنی جنسیت بردار نیست، برنامه های قرآنی عموما داوطلبانه با حضور دانشجویان برگزار می گردد.


منبع:

1399/10/03
23:18:28
5.0 / 5
1259
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور