امروز آخرین مهلت ثبت نام پذیرش بدون آزمون ارشد دانشگاه علامه طباطبایی

امروز آخرین مهلت ثبت نام پذیرش بدون آزمون ارشد دانشگاه علامه طباطبایی کنکوری: مهلت ثبت نام برای رشته های بدون آزمون دوره کارشناسی ارشد نیمسال اول سال تحصیلی 1401-1400 دانشگاه علامه طباطبایی امروز اول دی اختتام می پذیرد.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، دانشگاه علامه طباطبایی اعلام نموده است که بر طبق بخشنامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره تحصیلی کارشناسی ارشد از بین برگزیدگان علمی دوره کارشناسی پیوسته ) برای دوره های روزانه و شبانه نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ در دوره روزانه کارشناسی ارشد دانشجو پذیرش می کند.
براین اساس دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته ورودی سال تحصیلی ۹۷-۹۶ که بعد از شش نیم سال تحصیلی با گذراندن حداقل سه چهارم از کل واحدهای درسی دوره، به لحاظ میانگین کل جزء ۱۵ درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی از مجموع دوره های روزانه و شبانه خود باشند و حداکثر در مدت هشت نیم سال (۹ نیم سال طبق سرفصل درسی مصوب شورای عالی برنامه ریزی)دانش آموخته شوند، می توانند در رشته های فوق ثبت نام کنند.
دانشجویانی که در طول شش نیم سال دانش آموخته شوند باید به لحاظ میانگین کل در مقایسه با میانگین کل هشت نیمسال دانشجویان هم رشته و غیرهم ورودی خود جزءذ ۱۵درصد برتر باشند قید هم رشته و غیر هم ورودی در گواهی دانشگاه مبدا الزامی است.
حداقل میانگین کل تا اختتام نیم سال ششم برای کلیه رشته های تحصیلی متقاضیان سایر دانشگاه ها ۱۷ عنوان شده است و متقاضیان باید حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور سال ۱۴۰۰ از مقطع کارشناسی خود فارغ التحصیل شوند
همین طور دانشجویانی که دارای هرگونه محکومیت انضباطی از شورای انضباطی دانشگاه یا وزارت عتف( با هر درجه و عنوان باشند، امکان ورود به مقطع بالاتر بوسیله سهمیه استعداد درخشان را ندارند و دانشگاه مختار است در صورت اطلاع از آن در هر مرحله از ثبت نام، پذیرش، تحصیل و حتی فراغت از تحصیل با دانشجو مطابق ضوابط و مقررات برخورد نماید.
پذیرش از میان دانشجویان واجد شرایط دانشگاه ذهای دولتی انجام می گیرد، پس به تقاضای سایر دانشجویان دانشگاههای غیردولتی، غیرانتفاعی، آزاد اسلامی، پردیس خودگر، پیام نور، علمی - کاربردی و دوره های نیمه حضوری، غیرحضوری، مجازی و دانشگاه های وابسته به سازمان های اجرائی و نظایر آن امکان شرکت در رشته های فوق را ندارند.
مدارک تحصیلی کلیه متقاضیان توسط کمیته منتخب گروه آموزشی رشته ذهای ذیربط مورد بررسی قرار می گیرد و دانشجویانی که موفق به کسب حد نصاب الزم ( ۵۰ درصد از کل امتیاز) شوند، به ترتیب اولویت و در قالب ظرفیت پذیرش مصوب، پذیرش خواهند شد.
گزینش نهایی متقاضیان ورود به مقطع کارشناسی ارشد با لحاظ کردن معدل داوطلب به نسبت ۶۰ و نمره ارزیابی اساتید گروه آموزشی مربوطه به نسبت ۴۰ محاسبه می گردد.
ثبت نام در این فراخوان به منزله پذیرش قطعی نمی باشد و دانشگاه علامه طباطبائی در رد یا قبول تقاضای داوطلبان از اختیارات الزم برخوردارست و ملزم به تکمیل ظرفیت پذیرش خود نمی باشد.
پذیرش دانشجویان غیرایرانی، ایرانی انتقالی از دانشگاه های خارج از کشور و دانشجویانی که مدرک کارشناسی خودرا از دانشگاه های خارج از کشور ستاندن کرده اند و دانشجویانی که بدون آزمون به دوره کارشناسی راه یافته اند و دانشجویان کارشناسی ناپیوسته، با بهره گیری از ضوابط این فراخوان امکان پذیر نیست.
اولویت ادامه تحصیل دانشجو در همان رشته تحصیلی مرتبط در دوره کارشناسی ارشد می باشد. بدیهی است در صورت عدم تطابق رشته کارشناسی ارشد با رشته مورد تقاضا، متقاضی از پروسه پذیرش حذف خواهد شد.
هر داوطلب(غیر از دانشجویان دانشگاه عالمه طباطبائی) فقط مجاز به انتخاب یک رشته/گرایش بوده ضمن آنکه امکان پذیرش در بیش از یک رشته/گرایش نیز وجود ندارد. دانشجویان ۱۵ درصد برتر دانشگاه عالمه طباطبائی مجاز به انتخاب سه رشته می باشند.
دانشجویان برای انتخاب رشته مورد تقاضا جهت ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد باید آن دسته از رشته هایی را انتخاب نمایند که بین رشته مورد تقاضا و رشته کارشناسی آنها ارتباط وجود داشته باشد.
باتوجه به احتمال تغییر در رشته های مورد پذیرش دانشگاه در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ مطابق مصوبات داخلی دانشگاه، هرگونه تغییر در این خصوص اعالم خواهد شد.
دانشجویان در صورت حذف یک رشته از مجموع رشته های مورد پذیرش دانشگاه برای سال تحصیلی مذکور، نسبت به انتخاب آن هیچگونه حقی نخواهند داشت. الزم به ذکر است این دسته از دانشجویان خواهند توانست رشته جایگزین آنرا انتخاب کنند.
داوطلبان واجد شرایط ذفقط تا اختتام ذامروز اول دی ماه جاری فرصت دارند، نسبت به ارسال مدارک مورد نیاز بوسیله سامانه ثبت نام دانشگاه اقدام نمایند. به مدارکی که ناقص بارگذاری شود، ترتیب اثر داده نخواهد شد.
منبع:

1399/10/02
17:30:30
5.0 / 5
1269
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور