معاون فرهنگی دانشگاه تهران خبر داد؛

طرح تاسیس شورای سیاستگذاری اخلاق حرفه ای اجرایی می شود

طرح تاسیس شورای سیاستگذاری اخلاق حرفه ای اجرایی می شود به گزارش کنکوری معاون فرهنگی دانشگاه تهران از تصویب کلیات طرح تاسیس شورای سیاستگذاری اخلاق حرفه ای اطلاع داد و اظهار داشت: در آینده نزدیک به ریاست دانشگاه، این شورا تشکیل می شود.به گزارش کنکوری به نقل از معاونت فرهنگی دانشگاه تهران؛ مجید سرسنگی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران و رئیس همایش در مراسم افتتاحیه سومین همایش ملی دانشگاه اخلاق مداراظهار کرد: دانشگاه تهران حتی در این شرایط سخت، از فعالیت علمی و پژوهشی خود دست نکشیده و از این تهدید بعنوان فرصت بهره برده است.

سرسنگی خاطرنشان کرد: یکی از علل مهمی که سبب طراحی این همایش شد، به یکی از وظایف مهم دانشگاه و اعضای هیئت علمی در قالب اخلاق مداری و رعایت اخلاق حرفه ای برمی گردد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران بیان نمود: انتظاری که از دانشگاه وجود دارد، این است که دانشگاه در حوزه توسعه اخلاق و مسئولیت پذیری اجتماعی نقش بارز و مهمی را ایفا کند. ازاین رو یکی از محورهای برنامه توسعه سوم دانشگاه، به اخلاق حرفه ای و مسئولیت پذیری اجتماعی اختصاص یافته است.

وی با با تکیه بر اینکه تلاش ما در چند سال قبل این بوده است که مبحث اخلاق مداری را در دانشگاه نهادینه نماییم و ادبیات مناسب با آنرا خلق نماییم، اضافه کرد: اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه یکی از رسالت هایشان توسعه اخلاق در میان دانشجویان است و یکی از مأموریت ها و وظایف اصلی شان تربیت معنوی دانشجویان است، ازاین رو خودشان باید بیشتر از همه به این مورد بپردازند. سرسنگی اظهار داشت: اگر ادعای این را داریم که در دانشگاه در کنار آموزش و پژوهش باید به رکن مهم اخلاق و مسئولیت پذیری اجتماعی بپردازیم و آنرا در ذهن و عمل دانشجویان نهادینه نماییم، باید بیشتر از همه به آن عمل نماییم.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران درباره اقدامات دانشگاه در حوزه اخلاق حرفه ای و مسئولیت پذیری اجتماعی اظهار داشت: دانشگاه تهران در حوزه اخلاق حرفه ای در کنار برگزاری این همایش ارزنده، اقدامات پرارزش دیگری انجام داده است که یکی از آنها تشکیل دبیرخانه اخلاق حرفه ای در دانشگاه است. وی خاطرنشان کرد: این دبیرخانه طی سال موضوعات مرتبط به حوزه اخلاق حرفه ای و مسئولیت پذیری اجتماعی را در دانشگاه پیگیری می کند. برنامه ریزی برای تدوین نظام نامه اخلاق دانشگاهی دانشگاه تهران یکی دیگر از این اقدامات بوده است.

سرسنگی ضمن اشاره به برگزاری اقدامات عملی در حوزه اخلاق حرفه ای و مسئولیت پذیری اجتماعی اظهار داشت: کارگاه هایی را در حوزه اخلاق حرفه ای و دانشگاه اخلاق مدار برگزار کردیم و همچنان با قوت و قدرت برگزار می گردند. در زمینه تولید ادبیات و محتوا در حوزه اخلاق حرفه ای در دانشگاه فعالیتهای ارزشمندی صورت گرفته است، که بخشی از این فعالیت ها به ثمر نشسته و قسمتی دیگر در ادامه انجام می شوند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران تصریح کرد: یکی از کارهای خوبی که با همکاری معاونت پژوهشی دانشگاه و تایید ریاست دانشگاه انجام شد، حمایت ویژه از رساله های دانشجویان با مبحث اخلاق حرفه ای و مسئولیت پذیری اجتماعی است.

وی در انتها تصریح کرد: هیئت رئیسه دانشگاه در جلسه پیشین خود، کلیات طرح تاسیس شورای سیاسستگذاری اخلاق حرفه ای در دانشگاه تهران را تصویب کرد و انشالله در آینده نزدیک به ریاست دانشگاه، این شورا تشکیل می شود تا فعالیتهای اخلاق حرفه ای و مسئولیت پذیری اجتماعی در دانشگاه هماهنگ شوند و در عالی ترین سطح خود به آن پرداخته شود.


منبع:

1399/09/25
22:31:52
5.0 / 5
1078
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , تولید , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور