جزئیات پذیرش دانشجوی ارشد بدون آزمون دانشگاه تهران

جزئیات پذیرش دانشجوی ارشد بدون آزمون دانشگاه تهران به گزارش كنكوری دانشگاه تهران پذیرش دانشجو در مقطع كارشناسی ارشد ناپیوسته (بدون آزمون - استعداد درخشان) برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ را شرح داد.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، دانشگاه تهران در اجرای سیاست های هدایت و پشتیبانی از دانشجویان برتر برای ورود به دوره کارشناسی ارشد با استناد به آیین نامه های شورای هدایت استعداد درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، مصوبات شورای آموزشی دانشگاه، برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ از بین دانشجویان ورودی سال ۱۳۹۶ که جزو پانزده درصد برتر دانشگاه تهران و یا دانشگاه های مشمول این فراخوان باشند، در کلیه رشته هایی که از راه آزمون سراسری پذیرش دانشجو دارد به صورت مازاد بر ظرفیت و با رعایت کامل مقررات مربوط دانشجو می پذیرد.
بر این اساس، متقاضیان از اول تا ۲۰ آذر فرصت دارند در صورت احراز شرایط نسبت به ثبت نام و بارگذاری اطلاعات در سامانه جامع آموزشی دانشگاه تهران به آدرس http: //ems1.ut.ac.ir/ قسمت داوطلبان استعداد درخشان و سپس انتخاب عنوان پذیرش‬ اقدام نمایند.
بر مبنای مصوبه شورای آموزشی دانشگاه تهران، استفاده از سهمیه استعدادهای درخشان؛ نمرات بی اثر شده در رتبه بندی دانشجو ترتیب اثر داده می شود.
درخواست متقاضی صرفاً در دانشکده ای بررسی می شود که در ثبت نام اینترنتی برگزیده است و به تشخیص دانشگاه در رابطه با رشته تحصیلی کارشناسی خود باشد.
فهرست رشته و گرایش های مورد پذیرش در سامانه ثبت نام اینترنتی قابل مشاهده می باشد و داوطلبان می توانند در سه گرایش (مرتبط با رشته کارشناسی) از یک پردیس یا دانشکده را به ترتیب اولویت درخواست بدهند.
متقاضیان سایر دانشگاه ها ملزم به عرضه گواهی رتبه قید شده در رشته تحصیلی (نه در گرایش) و آخرین کارنامه تحصیلی (تا آخر ترم ششم) با تأیید دانشگاه ذیربط و بارگذاری آن در سامانه ثبت نام الکترونیکی هستند.
همینطور تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر مبنای آیین نامه پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد مجاز نیست.
دانشگاه تهران تصریح کرد: اسامی پذیرفته شدگان اولیه بعد از بررسی در موعد مقرر از راه سایت معاونت آموزشی این دانشگاه اعلام خواهد شد و اعلام نتایج اولیه هیچ گونه حقی برای داوطلبان ایجاد نکرده و پذیرش نهایی منوط به تأیید سازمان سنجش آموزش کشور است و احراز صلاحیت عمومی و انضباطی دانشجویان ضروریست.

منبع:

1399/08/28
13:42:29
5.0 / 5
1245
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور