رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای:

دانشگاه فنی و حرفه ای ۱۷۶ دانشكده دارد

دانشگاه فنی و حرفه ای ۱۷۶ دانشكده دارد رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای با اشاره به اینكه این دانشگاه ۱۷۶ دانشكده در سرتاسر كشور دارد، اظهار داشت: كلاس های این دانشگاه به علت انتشار كرونا همگی به صورت غیرحضوری برگزار می گردد.به گزارش کنکوری به نقل از مهر، ابراهیم صالح عمران ظهر شنبه در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه و خبرنگاران به میزبانی دانشگاه فنی و حرفه ای سمنان با اشاره به اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای ۱۷۶ دانشکده در سرتاسر کشور دارد، تصریح کرد: در سال تحصیلی جدید ۸۰ درصد از دانشجویان دانشگاه در رشته های کاردانی و ۲۰ درصد در رشته ای کارشناسی مشغول به تحصیل خواهند شد.
وی اضافه کرد: در این دانشگاه تلاش داریم تا دانشجویانی را تربیت نماییم که بتوانند سریع تر وارد بازار کار شوند و در رشد اقتصادی کشور نقش داشته باشند چون که امروز یکی از اشکالات و دغدغه های کشور، مبحث اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی به حساب می آید و اگر چنانچه رشته های مهارتی را بیشتر مورد توجه قرار می دادیم کمتر با این چالش روبرو بودیم.
دانشگاه فنی و حرفه ای که یک دانشگاه مأموریت گرا
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور بیان نمود: هدف و رسالت عمده دانشگاه فنی و حرفه ای که یک دانشگاه مأموریت گرا، به حساب می آید، ارتقای مهارت برای کمک به اقتصاد کشور است بنابراین رابطه تنگاتنگی با بازار تولید و کار دارد از طرفی بیشتر از ۶۰ تا ۷۰ درصد دروس این دانشگاه به صورت آزمایشگاهی و کارگاهی آموزش داده می شود بنابراین فارغ التحصیلان پیش از بازار کار مهارت ها را آموخته و در نتیجه شانس بیشتری برای اشتغال دارند.
صالحی عمران در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره زیرساخت های دانشگاه فنی و حرفه ای در سطح استان سمنان، اظهار داشت: این دانشگاه دارای چهار دانشکده در استان سمنان است که دو دانشکده در سمنان، یک دانشکده در امیریه دامغان و یک دانشکده در شاهرود با چهار هزار دانشجو مستقر است.
وی با اشاره به اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای سمنان می تواند ظرفیت های بسزایی را در بخش تولید و اشتغال زایی داشته باشد، اضافه کرد: مجوز ۱۰ رشته جدید در دانشگاه فنی و حرفه ای سمنان داده شده است.
توسعه رشته ها بر حسب احتیاج به مهارت و اشتغال در همان استان
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای همینطور تصریح کرد: توسعه رشته ها بر حسب احتیاج به مهارت و اشتغال در همان استان تعیین می شود تا بتوانیم کاربردی ترین حالت آموزش ها را شاهد باشیم.
صالحی عمران با اشاره به اینکه بالغ بر یک میلیارد تومان اعتبارات برای ارتقای تجهیزات آموزشی به دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان اختصاص یافته است، اظهار داشت: یکی از علل سفر به سمنان حضور در دانشکده ها و احصا نیازها و شناسایی نقاط ضعف به حساب می آید که بتوانیم در بهترین حالت این مسائل را رفع نماییم.
وی اضافه کرد: این دانشگاه از لحاظ شاخصهای سرانه بودجه، از وضعیت خوبی برخوردار می باشد چونکه سرانه دانشگاه متأثر از آموزش و پرورش و سازمان برنامه و بودجه بوده است و شاخصهای آن بیشتر دانش آموزی بوده است بنابراین سال قبل این امر به آموزش و عالی منتسب شد و در حال رایزنی هستیم که شاخصهای مختلف آن همچون تغذیه و … اصلاح تا مشکلات رفع گردد.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور در ادامه اظهار داشت: فارغ التحصیلان این دانشگاه عمدتاً جذب اشتغال می شوند و به صورت میانگین شاهد اشتغال ۶۳ درصد از دانشجویان در سرتاسر کشور بوده ایم که آمار اشتغال مناسبی در قیاس با دیگر دانشگاه ها به حساب می آید.


منبع:

1399/08/03
20:53:10
5.0 / 5
1504
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور