معاون روابط كار وزارت كار:

۳ تفاهم نامه همكاری بین وزارت كار و جهاد دانشگاهی به امضا رسید

۳ تفاهم نامه همكاری بین وزارت كار و جهاد دانشگاهی به امضا رسید معاون روابط كار وزارت كار اظهار داشت:  3 تفاهم نامه همكاری بین وزارت كار با جهاد دانشگاهی در زمینه های مختلف علمی و پژوهشی منعقد شد.به گزارش کنکوری به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، حاتم شاکرمی امروز در نشستی که در دانشگاه علم و فرهنگ جهاد دانشگاهی بمنظور همکاری و تعامل در حوزه های آموزش و پژوهش ایمنی کار برگزار شد، گفت: جهاد دانشگاهی یکی از مراکزی است که با تلاش علمی و پژوهشی توام با روحیه انقلابی و ایثارگری علاوه بر نقش آفرینی در ارتقاء سطح علمی و دانش کشور توانسته بستر مناسب را برای توسعه شرکت های دانش بنیان و زمینه کارهای استارتاپ ها و اقتصاد دیجیتال در کشور فراهم آورد.
معاون روابط کار با اشاره به ۳ تفاهم نامه منعقد شده این وزارتخانه با جهاد دانشگاهی در زمینه های مختلف علمی و پژوهشی، اظهار داشت: یکی از این تفاهم نامه ها بین موسسه علم و فرهنگ با مرکز تحقیقات، تعلیمات حفاظت فنی و بهداشت کار بوده است.
به گفته شاکرمی با بسترهایی که این تفاهم نامه ایجاد کرده جهاد دانشگاهی و خصوصاً دانشگاه علم و فرهنگ می تواند ماموریت های حوزه روابط کار در زمینه آموزش های ایمنی و تدوین استاندارد وسایل حفاظت فردی را در آینده توسعه دهد.
وی با اشاره به اینکه یکی از اولویت ها در این عرصه، سلامت نیروی کار است، اشاره کرد: در بحث سلامت نیروی کار، آموزش بسیار مهمست و می توان در آموزش های عمومی و تخصصی از ظرفیت های این دانشگاه استفاده نمود.
معاون روابط کار با اشاره به وجود بیش از ۹۰۰ بازرس در مقاطع مختلف، اضافه کرد: می توان با بهره گیری از ظرفیت های مختلف دولتی، موسسات خصوصی و مراکز علمی همچون دانشگاه علم و فرهنگ و با امضای تفاهم نامه بسترهای همکاری لازم را برای ارتقای علمی و حتی تحصیلات تکمیلی آنان فراهم نمود.
وی اضافه کرد: در ارتباط با سلامت نیروی کار خصوصاً در شرایط تحریم به تدوین استاندارد وسایل حفاظت فردی مورد استفاده نیروی کار شامل وسایل تولیدی داخل و وارداتی نیازمند هستیم.
شاکرمی با اعلان اینکه متاسفانه در کشور با دو مشکل ورود وسایل و تجهیزات غیراستاندارد و تولید به سبب تحریم ها روبرو می باشیم، عنوان کرد: به اعتقاد من جهاد دانشگاهی با توان علمی و پژوهشی در زمینه تهیه و تولید حفاظت فردی می تواند نقشی اساسی دراین زمینه ایفا کند.
معاون روابط کار وزیر کار با اشاره به گسترده شدن جامعه کار و تولید کشور و تغییر ارائه خدمات از روش سنتی به روش الکترونیکی اظهار داشت: یکی دیگر از توجهات ما ارائه خدمات الکترونیکی شفاف، سالم و سریع به جامعه هدف است.

1399/07/29
01:16:27
5.0 / 5
1515
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور