جشن ۱۰۰ سالگی حضور زنان در دانشگاه آكسفورد

جشن ۱۰۰ سالگی حضور زنان در دانشگاه آكسفورد دانشگاه آكسفورد امروز به مناسبت بزرگداشت 100 سالگی پذیرش رسمی دانشجویان زن یك كمپین را شروع كرد.


به گزارش کنکوری به نقل از ایندیااجوکیشن دایری، در تاریخ ۷ اکتبر سال ۱۹۲۰ میلادی، زنان برای نخستین بار به عضویت کامل دانشگاه آکسفورد درآمدند.
یک هفته بعد از آن، به دانشجویان زن حق اعطای مدرک داده شد بدین سان دانشجویان زنی که از اواخر دهه ۱۸۷۰ میلادی از دریافت مدرک دانشگاهی محروم شده بودند، به دانشگاه بازگشتند.
به مناسبت اهمیت این رویداد در تاریخ دانشگاه آکسفورد، کمپینی به نام "صد سالگی تاریخ سازی زنان" در سراسر سال تحصیلی جاری در سراسر کالج و دانشگاه آکسفورد برپا خواهد شد.
در این راستا، طیف وسیعی از اقدامات و ابتکارات در سراسر دانشگاه برای تشویق دانشجویان، کارمندان و عموم مردم به تعامل با نقاط عطف تاریخی و افراد پیشگام در ایجاد فضایی که زنان جایگاه بیشتری در دانشگاه پیدا کنند، انجام می شود.
همچون این کارهای برنامه ریزی شده برای این جشن ۱۰۰ ساله می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
راه اندازی منبع تعاملی جدید و هاب اطلاعاتی که شامل آموزش و فعالیت در موضوع زنان در آکسفورد از سال ۱۸۷۸ تا ۱۹۲۰ میلادی می شود و شامل مجموعه ای از اسناد مربوط به زنان سابق دانشگاه آکسفورد می شود.
یک سخنرانی عمومی مهم که در ماه مه سال ۲۰۲۱ میلادی برگزار می شود و جزئیات سخنرانان اصلی در زمان مناسب تایید می شود.1399/07/19
11:57:35
5.0 / 5
1677
تگهای خبر: آموزش , تاریخی , تحصیل , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور