رئیس دانشگاه خبر داد؛

تقویت ارتباط آموزشی و فناورانه دانشگاه امیركبیر با دانشگاههای چین

تقویت ارتباط آموزشی و فناورانه دانشگاه امیركبیر با دانشگاههای چین به گزارش كنكوری رئیس دانشگاه صنعتی امیركبیر اظهار داشت: برنامه داریم ارتباط علمی، آموزشی و فناورانه خویش را با دانشگاه های كشور چین تقویت نماییم.به گزارش کنکوری به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، سید احمد معتمدی در اولین نشست کارگروه ایران – چین تصریح کرد: برگزاری این جلسه گام مثبتی در جهت ارتباط علمی میان دو کشور ایران و چین خواهد بود.
وی با اشاره به برنامه راهبردی دانشگاه امیرکبیر اضافه کرد: در این برنامه ارتباطات بین الملی یکی از محورهای اصلی است که از جهات مختلف برای دانشگاه حائز اهمیت می باشد.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تصریح کرد: این دانشگاه طی سال های گذشته در رتبه بندی های بین المللی رشد خوبی داشته است و درحال حاضر در ۴ رتبه بندی معتبر که مورد تایید وزارت علوم است هم حضور دارد این درحالی است که در مقطعی دانشگاه صنعتی امیرکبیر تنها در یک رتبه بندی بین المللی حضور داشت.
معتمدی اظهار نمود: این دانشگاه در رتبه بندی های بین المللی در رتبه های ۳۰۰ تا ۶۰۰ قرار دارد و هرساله رتبه دانشگاه ارتقا می یابد.
وی افزود: همینطور این دانشگاه درمیان دانشگاه های صنعتی کشور برپایه اعلام رتبه بندی های بین المللی از جایگاه بسیار خوبی برخوردار می باشد.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: این دانشگاه در حوزه مقالات و ارجاعات هم جایگاه خوبی را کسب کرده و برپایه رتبه بندی کیو اس این دانشگاه رتبه ۱۷ را در حوزه ارجاعات دارد. ضعف عمده دانشگاه های کشور در ارتباطات بین المللی است که شامل جذب دانشجوخارجی، همکاری با اساتید خارجی، پروژه های مشترک بین المللی و غیره است که باید تقویت شود.
وی با اشاره به اینکه ارتباطات بین المللی اولویت دانشگاه صنعتی امیرکبیر است، اظهار داشت: فعالیت ما در حوزه بین الملل خوب است و جز نادر دانشگاه هایی هستیم که از چندسال گذشته معاونت بین الملل دانشگاه را ایجاد کردیم این درحالی است که دیگر دانشگاه های کشور مدیرکل بین المللی دارند.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به اینکه این دانشگاه با دانشگاه های کشورهای اروپایی ارتباط خوبی دارد، اضافه کرد: لازم است برای همکاری و ارتباط علمی و آموزشی با دانشگاه های آسیایی هم برنامه ریزی نماییم.
معتمدی تصریح کرد: کشور ایران با کشور چین روابط سیاسی قوی دارد اما دانشگاه های این دو کشور ارتباط علمی و آموزشی کمی بایکدیگر دارند که باید این امر تقویت شود.
وی عنوان کرد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر از میان کشورهای آسیایی بیشتر با دانشگاه های کشور ژاپن و کره ارتباط دارد که برنامه داریم ارتباط علمی و آموزشی خویش را با دانشگاه های کشور چین هم افزایش دهیم. این نشست می تواند همکاری علمی و تحقیقاتی ما را با دانشگاه ها و مراکز علمی خوب کشور چین تقویت کند.


منبع:

1399/07/09
09:22:31
5.0 / 5
1276
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور