فردا آخرین فرصت انتخاب رشته مجازین كنكور

فردا آخرین فرصت انتخاب رشته مجازین كنكور به گزارش كنكوری سخنگوی سازمان سنجش آموزش كشور از انتخاب رشته بیشتر از ۶۹ هزار داوطلب در آزمون سراسری سال ۹۹ اطلاع داد و اظهار داشت: مهلت انتخاب رشته پذیرفته شدگان اولیه این آزمون فردا آخر می پذیرد.


فاطمه زرین آمیزی در گفت وگو با ایسنا، ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: انتخاب رشته مجازین کنکور از روز چهارشنبه دوم مهر شروع شد. مجازین این آزمون تا فردا شنبه پنجم مهر ماه جاری فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند.
سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: تعداد ۱۷۵ هزار و ۸۴۹ داوطلب در رشته های با آزمون کنکور پذیرفته خواهند شد.

وی ادامه داد: به دنبال انتشار دفترچه های راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۳۹۹، رشته های جدید (علاوه بر موارد درج شده در دفترچه های راهنمای انتخاب رشته) و اصلاحات دفترچه راهنمای مذکور هم منتشر گردید و متقاضیان می توانند بر مبنای ضوابط مندرج در دفترچه های راهنمای مذکور و مندرجات این اطلاعیه تا فردا شنبه پنجم مهر به درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور رجوع و نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

زرین اضافه کرد: در کنکور سال جاری در گروه آزمایشی ریاضی و فنی تعداد ۱۲۵ هزار و ۴۲۰ داوطلب، در گروه آزمایشی تجربی تعداد ۳۵۲ هزار و ۹۲۳ نفر، در گروه آزمایشی علوم انسانی ۳۱۴ هزار و ۴۷۱ داوطلب، در گروه آزمایشی هنر ۸۰ هزار و ۸۶ داوطلب و در گروه آزمایشی زبان هم تعداد ۱۲۹ هزار و ۵۰۶ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند.

وی اظهار داشت: داوطلبان باید دقت داشته باشند در صورت اتمام فرآیند انتخاب رشته، حتما شماره رسید ۱۵ رقمی توسط سیستم در اختیار کاربر قرار می گیرد.

منبع:

1399/07/05
14:23:56
5.0 / 5
1958
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور