در سال تحصیلی جدید ؛

انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور منطقه ای شد

انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور منطقه ای شد به گزارش كنكوری معاون آموزشی دانشگاه پیام نور اظهار داشت: انتخاب واحد در دانشگاه پیام نور در سال تحصیلی جدید استانی و منطقه ای خواهد بود.به گزارش کنکوری به نقل از مهر، به نقل از دانشگاه پیام نور، مرتضی محسنی درباب نحوه ارائه دروس و انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه پیام نور در نیمسال تحصیلی جاری اظهار داشت: نحوه ارائه دروس در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد داخل کشور، به صورت استانی و منطقه ای خواهد بود.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور با عنوان اینکه دروس عملی و دروس دوره دکتری توسط مراکز ودر خارج از کشور توسط دفاتر نمایندگی مراکز بین الملل ارائه می شود، گفت: شیوه جدید انتخاب واحد و ارائه دروس ویژه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد داخل کشور است.
وی اضافه کرد: در این شیوه، دانشگاه پیام نور در هر استان موظف به ارائه کل دروس دانشجو است فقط در مواردی که تعداد دانشجویان در هر درس به حدنصاب نرسد، درس مذکور به صورت منطقه ای ارائه می شود تا از امکانات استانهای مجاور استفاده گردد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور از امکان مهمانی در ترم جاری آگاهی داد و اظهار داشت: با وجود ارائه کلیه خدمات آموزشی به صورت الکترونیکی، امکان مهمانی در دانشگاه پیام نور به سبب ارائه دروس عملی وجود دارد.
محسنی همین طور درباب فعالیت مرکز ۵۳۰۸ دانشگاه پیام نور که از سال های گذشته و از دوره قبل از شیوع بیماری کرونا، دروس را در مقطع کارشناسی ارشد به صورت قطبی و الکترونیکی ارائه می داد، اظهار داشت: ۱۴ قطب در این مرکز تعریف شده که هر قطب متولی چند رشته خاص است و از زمان پیش از شیوع ویروس کرونا تاکنون، خدمات آموزش الکترونیکی این مرکز زیر نظر دفتر آموزش های آزاد دانشگاه ارائه می شد.
وی اضافه کرد: هم اکنون که کلیه دروس دانشگاه به سبب شیوع بیماری کرونا و ضرورت حفظ سلامت دانشجویان به صورت الکترونیکی ارائه می شود، ارائه دروس در این مرکز متوقف شده و امکان انتخاب واحد برای همه دانشجویان این دانشگاه به صورت سراسری و به صورت استانی و منطقه ای صورت می گیرد.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور درباب برخی مشکلات صدور مجوز دانشجویان در انتخاب واحد استانی و منطقه ای گفت: در روش انتخاب واحد استانی و منطقه ای هیچ منعی برای دانشجویان ایجاد نشده است. در وهله اول تمامی دروس دانشجویان در استان محل تحصیل دانشجو ارائه خواهد شد و در صورت عدم حد نصاب تشکیل کلاس ها دروس به صورت منطقه ای ارائه می شود که مجوز این انتخاب نیز توسط مراکز صادر خواهد شد.
وی تصریح کرد: از آنجائیکه انتخاب واحد در نیمسال تحصیلی جاری برای نخستین بار به صورت منطقه ای و استانی ارائه شده است ممکنست با اشکالاتی روبه رو باشد که دانشجویان عزیز باید با مراکز خود برای حل مشکلات تماس حاصل نمایند.
محسنی اظهار داشت: آزمون های اختتام نیمسال دانشگاه پیام نور به صورت مجازی برگزار می شود و جزئیات نحوه برگزاری آزمون بوسیله پرتال دانشگاه به آدرس www.pnu.ac.ir اطلاع رسانی خواهد شد.


منبع:

1399/06/18
13:46:49
5.0 / 5
1845
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , خدمات , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور