خدایی به كنكوری خبر داد

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری و ارشد

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری و ارشد به گزارش كنكوری رئیس سازمان سنجش آموزش كشور با تاكید بر اینكه نتایج نهایی تمامی آزمون های سال ۹۹ تا اواخر مهر ماه اعلام می شود، اظهار داشت: نتایج اولیه آزمون كارشناسی ارشد، شنبه یا یكشنبه این هفته و نتایج اولیه آزمون سراسری هم تا هفته اول مهر ماه اعلام می شود.


دکتر ابراهیم خدایی در گفتگو با ایسنا ضمن بیان این مطلب اظهار نمود: نتایج اولیه آزمون دکتری سال ۹۹ اعلام شده و پذیرفته شدگان انتخاب رشته خویش را انجام داده اند و این داوطلبان برای انجام مصاحبه به دانشگاه ها معرفی می گردند. حدودا ۲۰ تا ۲۵ روز مصاحبه این داوطلبان زمان می برد ضمن اینکه تمامی این مصاحبه ها به شکل مجازی انجام می شود.
ایشان در ادامه خاطرنشان کرد: پیشبینی ما این است که نتایج نهایی آزمون دکتری ۹۹ تا آخر مهر ماه اعلام گردد. نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد هم شنبه یا یکشنبه این هفته یعنی ۱۵ یا ۱۶ شهریور ماه و نتایج اولیه کنکور هم تا هفته اول مهر ماه اعلام خواهد شد.
رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور با تاکید بر اینکه انتخاب رشته پذیرفته شدگان ارشد از هفته پیش رو شروع خواهد شد. طبیعتا با عنایت به این که در آزمون کارشناسی ارشد یکسری از رشته ها نیازمند مصاحبه است ازاین رو پیشبینی ما این است که نتایج نهایی این آزمون و کنکور هم همانند دکتری تا آخر مهر ماه اعلام گردد.
دکتر خدایی افزود: همان گونه که عنوان شد نتایج اولیه کنکور حتما تا هفته اول مهر ماه اعلام می شود و با عنایت به این که یک سری از رشته های این آزمون هم نیازمند مصاحبه است و دانشگاه فرهنگیان که حدود ۲۰ هزار ظرفیت پذیرش دانشجو دارد، حدودا پذیرفته شدگان این دانشگاه ۱۶ روز زمان برای انجام مصاحبه نیاز دارند. ازاین رو تلاش سازمان سنجش این است که نتایج تمامی آزمون ها تا اواخر مهر ماه اعلام گردد و داوطلبان بتوانند از اوایل آبان ماه ثبت نام خویش را برای حضور در کلاس های آموزشی دانشگاه ها انجام دهند.
منبع:

1399/06/14
11:31:38
5.0 / 5
1900
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور