معاون آموزشی وزارت علوم:

برگزاری ترم برای دانشجویان جدید الورود حتمی است

برگزاری ترم برای دانشجویان جدید الورود حتمی است معاون آموزشی وزارت علوم با تاكید بر اینكه برگزاری ترم آینده دانشجویان جدیدالورود حتمی است، اظهار داشت: طبق قولی كه سازمان سنجش آموزش كشور به ما داده است این دانشجویان از اول آبان می توانند ترم خودرا شروع كنند.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، دکتر علی خاکی صدیق در حاشیه بازدید از یکی از حوزه های آزمون سراسری در دانشگاه الزهرا صورت گرفت انجام شد در جمع خبرنگاران به برنامه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برای ترم آینده اشاره نمود و اظهار داشت: طبیعتاً ما دراین زمینه تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم اگر مصوبه این باشد که دانشجویان برای آموزش در دانشگاه ها حضور نداشته باشند، دانشگاه های ما این آمادگی را دارند که کلاس های آموزشی را به شکل مجازی برگزار کنند.
ایشان سپس اشاره کرد: آموزش دانشجویان جدیدالورود برای ترم آینده نیز به شکل غیر حضوری و مجازی خواهد بود، اما ترجیح ما بر این است در صورتیکه شرایط فراهم گردد دانشجویان نو ورود بتوانند مدت کوتاهی را حتی اگر دو یا سه هفته باشد، برای آشنایی در محیط دانشگاه حضور داشته باشند که این امر نیز در صورت فراهم بودن شرایط محقق خواهد شد.
معاون آموزشی وزارت علوم همین طور با تاکید بر اینکه برگزاری ترم آینده برای دانشجویان سال بالاتر از مهرماه حتمی است، اظهار داشت: برنامه ما این است که ترم آینده نودانشجویان اجرا شود چونکه سازمان سنجش آموزش کشور قول داده است نتایج را به شکلی اعلام نماید که ما در اوایل آبان ماه بتوانیم نیمسال آینده را برای دانشجویان جدیدالورود شروع نماییم.
دکتر خاکی صدیق در ادامه اشاره کرد: باتوجه به تجربه چند ماهه ای که در برگزاری کلاس ها به شکل مجازی کسب کردیم، امیدواریم ترم آینده را بتوانیم با آمادگی بیشتری شروع نماییم و اعضای هیئت علمی و دانشجویان آمادگی بیشتری دراین زمینه داشته باشند. اما تدابیر ما برای برگزاری ترم آینده مانند ترم گذشته است و موضع جدیدی اتفاق نیفتاده است؛ چونکه شرایط کرونایی همان شرایط سابق است و فقط آمادگی ما در این ترم بهتر و بیشتر خواهد بود.
او در آخر درباب وضعیت آموزش دانشجویان خارجی در ترم جاری نیز اظهار داشت: این دانشجویان از نظر آموزش همانند دانشجویان داخل به شکل غیر مجازی و غیر حضوری آموزش خواهند دید بدین سبب نیازی به بازگشت آنها به کشور نیست.1399/05/29
21:29:33
5.0 / 5
2017
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور