رئیس دانشگاه آزاد مطرح كرد؛

خبرگزاری مهر رسانه ای اخلاق مدار و حرفه ای است

خبرگزاری مهر رسانه ای اخلاق مدار و حرفه ای است به گزارش كنكوری رئیس دانشگاه آزاد خبرگزاری مهر را یك خبرگزاری اخلاق مدار و حرفه ای دانست و اظهار داشت: خوب است یك كمیته رسانه ای بین دانشگاه آزاد و خبرگزاری مهر تشكیل گردد.به گزارش کنکوری به نقل از مهر، محمد مهدی طهرانچی قبل از ظهر امروز ۱۹ مرداد با حضور در خبرگزاری مهر از بخش های مختلف این خبرگزاری بازدید کرد و روز خبرنگار را به خبرنگاران این مجموعه رسانه ای تبریک گفت.
رئیس دانشگاه آزاد در نشستی کوتاه با محمد شجاعیان؛ مدیر عامل گروه رسانه ای مهر اظهار نمود: از گذشته با مهر آشنایی داشته ام و آنرا بعنوان یک خبرگزاری اخلاق مدار که رسالت خود را در کار حرفه ای حفظ می نماید، می شناسم. حوزه دانشگاه خبرگزاری مهر هم انصافاً خوب کار کرده است.
طهرانچی با اشاره به اینکه بسیاری مواقع صحبت های فارغ از ابعاد سیاسی را از راه خبرگزاری مهر منعکس کردیم، اضافه کرد: از زمانی که با جامعه دانشگاهی رو به رو هستیم، هر زمان که خواستیم حرف ها را بدون ابعاد سیاسی آن مطرح نماییم، با مهر صحبت کرده ایم؛ چون می دانستیم امین هستند و در حقیقت بعنوان یک خبرگزاری موفق به ما کمک می کنند.
وی ضمن اشاره به اینکه دانشگاه آزاد بعنوان یک شبکه اجتماعی بزرگ در کشور پایه گذاری شده است، تصریح کرد: دانشگاه آزاد خود، صاحب رسانه بوده و روزنامه و خبرگزاری در دل خودش جای داده است. با این وجود به نظر می آید در این عرصه باید نگاه علمی و فناورانه را به موضوعات تعمیم ببخشند.
رئیس دانشگاه آزاد از علم، فرهنگ و اقتصاد، بعنوان سه مؤلفه در هم تنیده اقتدار کشور یاد کرد و اظهار داشت: باید هوشیار باشیم که دشمن، پیشرفت علمی را به سان پیشرفت سایر مؤلفه ها بر نمی تابد.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: در حوزه رسانه، بیشتر از آنکه به اخبار علم نگاه نماییم، به اخبار دانشگاه بعنوان ظرف علم توجه کرده ایم؛ یعنی نگاه نهادی به رسانه داشته ایم.
طهرانچی با اشاره به اینکه آن هایی که به دنبال خبرسازی می روند، خبرگزاری نیستند، اظهار داشت: رسانه باید آینه صیقلی از اجتماع باشد و بتواند همه پیچیدگی ها را ببیند و تصویر آنرا به خوبی به جامعه منعکس کند.
رئیس دانشگاه آزاد افزود: هم اکنون به علت شیوع ویروس کرونا، از طرفی فضای مجازی بیشتر از گذشته پررنگ و از طرفی، بدون آنکه ظرفیت و بسترهای لازم وجود داشته باشد، فعل و انفعلات بشر پیچیده شده است. در این شرایط شاهد بودیم نه واتساپ، نه اینستاگرام و نه … هیچ کدام با اختلال رو به رو نشد، اما ظرفیت های مجازی ملی ما با مشکل و اختلال رو به رو شد.
وی در ترسیم آینده روزنامه نگاری و فعالیت خبرگزاری ها اظهار داشت: به نظر می آید روزنامه نگاری از رسمی نگاری و نگارش واقعیت به سمت نگارش ناشناس پیش می رود؛ به سمت نگارش هایی که نمی دانیم نگارنده آن کیست؛ به صورت مثال سرمقاله یک فردی را می خوانی و اصلاً نمی دانی مصدرش کیست؟ به نظرم این جریان یک حساب و کتاب خاصی دارد.
طهرانچی افزود: دانشگاه آزاد با سازمان تبلیغات اسلامی ارتباطات خوبی دارد و ما خوشحال می شویم بین ۲ سازمان رسانه ای دانشگاه آزاد و خبرگزاری مهر هم هم افزایی جدی به وجود بیاید.
رئیس دانشگاه آزاد در ادامه، پیشنهاد کرد که یک کمیته رسانه ای بین رسانه دانشگاه آزاد و خبرگزاری مهر تشکیل و هرچند ماه یکبار، نشستی میان این دو گروه رسانه ای برگزار گردد.
وی اضافه کرد: مدارس عالی مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی با مشارکت مجموعه رسانه ای خبرگزاری مهر می تواند در تربیت نیروی انسانی متخصص و انقلابی در حوزه رسانه ای مشارکت و هم افزایی داشته باشد.
وی در انتها اعلام آمادگی کرد که از لحاظ پشتوانه آکادمیک و آموزش های مهارتی، حمایت لازم را از مدرسه نوآوری مهر خواهد نمود.


منبع:

1399/05/19
23:25:24
5.0 / 5
2088
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور