آزمون ارشد ۹۹ طی سه روز

آغاز سومین آزمون كرونایی كشور از فردا

آغاز سومین آزمون كرونایی كشور از فردا كنكوری: رقابت بیش از 691 هزار داوطلب برای كسب صندلی های كارشناسی ارشد سال 99 دانشگاه ها و مراكز آموزش عالی سراسر كشور، از بامداد فردا پنج شنبه 16 مرداد ماه شروع می شود و به مدت سه روز ادامه دارد.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، بعد از برگزاری دو آزمون دکتری وزارت بهداشت و علوم برای ورود داوطلبان به دانشگاه های علوم پزشکی و غیر پزشکی طی هفته های گذشته، آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ بعنوان سومین آزمون کرونایی کشو از بامداد فردا پنجشنبه ۱۶ شروع می شود و پروسه برگزارسی آزمون طی روزهای جمعه ۱۷ و شنبه ۱۸ مرداد نیز ادامه دارد.
در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۹ تعداد ۶۹۱ هزار و ۹۶۸ نفر برای کسب ۱۵۷ هزار صندلی دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به رقابت می پردازند. بر این اساس داوطلبان متقاضی هر یک از کدرشته های امتحانی لازم است برای حضور در جلسه آزمون به آدرس مندرج بر روی کارت آزمون مراجعه کنند.
داوطلبان لازم است بر طبق مشخصات شناسنامه ای (نام، نام خانوادگی، شماره شناسنامه، سال تولد) و مشخصات ثبت نامی (شماره پرونده و کد رهگیری) نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام نمایند.
آن دسته از داوطلبان آزمون ارشد که علاوه بر کدرشته امتحانی اصلی متقاضی شرکت در رشته امتحانی دوم (رشته شناور) نیز بوده اند، باید پرینت کارت شرکت در آزمون رشته دوم خودرا نیز از درگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور دریافت و به آدرس حوزه امتحانی مندرج بر روی کارت مراجعه کنند.
زمان برگزاری آزمون رشته های شناور (رشته انتخابی دوم) بامداد روز شنبه مورخ ۱۸ مرداد تعیین شده است.
همه داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد لازم است تا اختتام امروز ۱۵ مرداد ماه سال جاری به سامانه خودارزیابی مبتلاشدن به کرونا به آدرس https: //salamat.gov.ir مراجعه و نسبت به تکمیل فرم خوداظهاری اقدام نموده و پرینت گواهی سلامت صادره شده را در روز برگزاری آزمون به حوزه امتحانی ارائه نمایند. ضمن اینکه مهلت دریافت کارت ورود به جلسه آزمون داوطلبان نیز امروز تمام می شود.
بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور تعداد ۸۵ داوطلب آزمون کارشناسی ارشد به ویروس کرونا مبتلا هستند. همین طور بمنظور ارائه خدمات به آن دسته از داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۳۹۹ که گرفتار بیماری کووید-۱۹ شده اند (اعم از بیمارانی که در بیمارستان بستری و یا در منزل قرنطینه هستند) این سازمان با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تدابیر ویژه ای اتخاذ شده است.
بر اساس سفارش های سازمان سنجش آموزش کشور، داوطلبان باید زمان مناسب برای درنوردیدن حدفاصل منزل تا حوزه امتحانی را برآورد کنند تا بموقع در محل آزمون حضور یابند. حوزه برگزاری آزمون از ساعت ۶: ۳۰ بامداد روز برگزاری آزمون آماده حضور داوطلبان خواهد بود.
همچنین داوطلبان لازم است برای پیش گیری از تجمع، حضور خودرا به دقایق پایانی موکول نکنند و از تردد بی مورد در محل آزمون جدا اجتناب کنند.
هنگام ورود و خروج به حوزه نیز با دیگر داوطلبان فاصله مناسب (حداقل یک متر) را حفظ نمایند و همراه داشتن ماسک ۳ لایه معمولی (بدون فیلتر) و استفاده صحیح از آن (از بالای بینی تا زیر چانه)، از شروع ورود به حوزه برگزاری آزمون تا اختتام برگزاری آزمون و خروج از حوزه امتحانی الزامی است.
بر این اساس حوزه های آزمون فوق از تحویل گرفتن هرگونه وسایل اضافی همچون تلفن همراه، ماشین حساب، کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه و... معذور است، بدین سبب اکیدا سفارش می شود به غیر از موارد اعلام شده در اطلاعیه پرینت کارت و برگ راهنمای شرکت در آزمون و اوراق تشخیص هویتی از همراه داشتن سایر وسایل جداً خودداری شود.
ضمن اینکه به همراه داشتن تلفن همراه حتی به صورت خاموش در جلسه آزمون سبب محرومیت از گزینش در آزمون خواهد شد و در زمان استقرار در محل صندلی از صحبت کردن با سایر داوطلبان مجاور جداً اجتناب کنند.
همچنین داوطلبان از تماس دست ها با چشم، دهان و بینی در حین آزمون جدا دوری کنند و هنگام عطسه یا سرفه کردن از دستمال کاغذی استفاده نمایید.
داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد در صورت داشتن پرسش ضروری از عوامل اجرایی در طول برگزاری آزمون حتما با رعایت فاصله مناسب و داشتن ماسک مبادرت به صحبت کنند.
منبع:

1399/05/16
00:00:59
5.0 / 5
1806
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور