انتقاد رئیس سازمان سنجش از اظهارنظر افراد غیر مرتبط و غیرمسئول درباره كنكور

انتقاد رئیس سازمان سنجش از اظهارنظر افراد غیر مرتبط و غیرمسئول درباره كنكور به گزارش كنكوری رئیس سازمان سنجش آموزش كشور با تاكید بر اینكه این سازمان در مورد برگزاری كنكور تابع تصمیمات ستاد ملی مقابله با كرونا است، اظهار داشت: متاسفانه وضعیت بگونه ای شده كه تمامی افراد مرتبط، غیر مرتبط، مسئول و غیر مسئول در مورد آزمون ها اظهار نظر می كنند و حتی بعضی از اعضای ستاد ملی مقابله با كرونا هم با مصوبات این ستاد مخالفت می كنند.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، دکتر ابراهیم خدایی به تشریح روش اجرای پروتکل های بهداشتی در حوزه های برگزاری آزمون دکتری پرداخت و اظهار داشت: در آزمون امروز یک سری پروتکل هایی از جانب سازمان سنجش تعیین شده بود، که به داوطلبان ابلاغ گردید و یکی از مباحث مهم رعایت فاصله فیزیکی داوطلبان و حوزه های آمتحانی آزمون بود که بر این اساس ما افزایش 40 درصدی حوزه ها را داشتیم و عوامل اجرایی هم 40 درصد افزایش پیدا کرد. ضمن اینکه زمان ورود داوطلبین در جلسه آزمون از یک به دو ساعت افزایش یافت و بازرسی بدنی هم به صورت مطلق حذف شد، هیچ حوزه ای از داوطلبان اثرانگشت نگرفت و صرفاً به امضا داوطلب اکتفا شد.
وی همینطور از توزیع بیشتر از 50 هزار ماسک در میان داوطلبین آزمون دکتری اطلاع داد و اظهار داشت: به حوزه ها تاکید کردیم که اگر احیانا داوطلبی ماسکی همراه ندارد این ماسک به صورت مجانی در اختیار آنها قرار بگیرد. ضمن اینکه تمهیداتی را برای آزمون بیماران مبتلا به کرونا اندیشیده ایم. بر این اساس آنها بتوانند در بیمارستان ها و محل های مورد تایید وزارت بهداشت آزمون خویش را بدهند.
دکتر خدایی با اشاره به اینکه مجموعا در کل کشور 54 داوطلب به کرونا مبتلا هستند، تصریح کرد: حوزه امتحانی داوطلبان کرونایی در تهران "بیمارستان طالقانی" تعیین شده و حدود 31 داوطلب هم در این بیمارستان آزمون خویش را برگزار می کنند و یک نفر از داوطلبان هم در بیمارستانی در شهر همدان در جلسه آزمون شرکت می کند و سایر داوطلبین هم از محل های مورد تایید وزارت بهداشت آزمون خویش را عرضه خواهند داد.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: پس از برگزاری آزمون دکتری، فرم نظرسنجی در سایت این سازمان قرار خواهیم داد و از داوطلبان درخواست می کنم که حتما در نظرسنجی شرکت کرده و اگر نکته ای در هر حوزه ای رعایت نشده، را به ما گوشزد کنند.
دکتر خدایی در مورد برگزاری آزمون کارشناسی ارشد و کنکور هم اظهار داشت: در ارتباط با آزمون های پیش رو دو نکته را باید عنوان کنم. ما هم اکنون در کشور با این مسئله مواجه هستیم که حدودا تمامی افراد مرتبط، غیر مرتبط، مسئول و غیر مسئول در مورد برگزاری آزمون ها و مسائل اینچنینی اظهار نظر می کنند. طبیعتا آنچه که برای سازمان سنجش بعنوان دستگاه اجرایی مهم می باشد اجرای قانون است و قانون هم همان مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا است.
دکتر خدایی افزود: طبیعتا سازمان سنجش بر مبنای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا برنامه های خویش را در مورد آزمون ها پیش خواهد برد. نمی گردد یک فردی خود عضو ستاد باشد اما مصوبه ستاد را زیر سوال ببرد و انتظار داشته باشد که سازمان سنجش به آن پاسخ بدهد. طبیعتا اگر قرار باشد تاریخ برگزاری آزمون ها تغییر کند، ستاد در اینباره تصمیم می گیرد و ما هم به آن عمل خواهیم کرد؛ ضمن اینکه تا کنون هم تمامی تاریخ های برگزاری آزمون ها بر مبنای تصمیمات ستاد برگزار شده است.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تصریح کرد: من برگزاری کنکور سراسری را ساده تر از آزمون دکتری می دانم؛ چون که هم اکنون متوسط تعداد داوطلبین هر حوزه 400 نفر است اما در کنکور ما این آزمون را در 400 شهر و در 3000 نقطه برگزار می نماییم اما آزمون دکتری در 143 نقطه برگزار می گردد. این در شرایطی است که تراکم داوطلب در آزمون سراسری در هر حوزه ما کمتر از 150 نفر است. ضمن اینکه ما سال قبل برای کنکور سراسری 78 هزار نفر عوامل اجرایی داشتیم اما سال جاری این تعداد به 115 هزار افزایش یافته است.
وی افزود: ما از نظر اجرایی برای برگزاری آزمون مشکلی نداریم و تحت هیچ عنوان هم مسافرتی جهت شرکت در کنکور شهری دیگر، اتفاق نخواهد افتاد اما در هر صورت اگر تغییری در برگزاری زمان آزمون ها اتفاق بیفتد باید بر مبنای مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا باشد و من از داوطلبان انتظار دارم صرفاً به اطلاعیه های سازمان سنجش توجه نمایند. چون که این سازمان فقط بر مبنای مصوبات بالادستی اقدام می کند.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور همینطور در مورد قرنطینه طراحان سئوالات آزمون ها هم اظهار داشت: ما در مصاحبه خود اعلام کردیم افراد در داخل قرنطینه هستند اما سیستم طراحی سوال ها به این شکل نیست که استاد قرنطینه شود. چون که سئوالات به صورت تصادفی انتخاب می شوند اما حدودا 40 نفر از افرادی که این سئوالات را چاپ می کنند در قرنطینه قرار می گیرند.
منبع:

1399/05/10
15:33:22
5.0 / 5
1924
تگهای خبر: آموزش , استاد , امتحان , داوطلب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور