برنامه دانشگاه علامه برای برگزاری ترم آینده اعلام گردید

برنامه دانشگاه علامه برای برگزاری ترم آینده اعلام گردید به گزارش كنكوری رئیس دانشگاه علامه طباطبائی با تاكید بر اینكه آموزش ترم آینده به صورت تركیبی برگزار می شود، اظهار داشت: این امكان وجود دارد كه دانشجویان در اتاق های تك و دو نفره اسكان پیدا كنند كه ضریب بهداشتی آن بالاتر است.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، حسین سلیمی ضمن بیان این مطلب به برنامه دانشگاه علامه طباطبایی درباب شروع سال تحصیلی جدید اشاره نمود و اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید تلفیقی از آموزش مجازی و حضوری را خواهیم داشت در واقع اگر بیماری کرونا مانند شرایط امروزی بحرانی باشد، به احتمال زیاد نیمی از جلسات حضوری و نیمی از آنها مجازی برگزار می گردد و نیمی از دانشجویان خوابگاهی در نیمه اول ترم و نیمی دیگر از آنها در دو ماه دوم ترم در خوابگاه مستقر می شوند که ظرفیت خوابگاهی دانشگاه را به نصف می رساند.
وی اضافه کرد: درباب اسکان دانشجویان این امکان وجود دارد که دانشجویان در اتاق های تک و دو نفره اسکان پیدا کنند که ضریب بهداشتی آن بالاتر است.
رییس دانشگاه علامه طباطبایی اشاره کرد: در تمام خوابگاه ها و دانشکده ها تیم های پزشکی، نظارتی و بهداشتی مستقر خواهند بود که دانشجویان، استادان و کارکنان را مورد بررسی و تست سلامت قرار می دهند و اگر برای دانشجویی مشکلی پیش بیاید، به سرعت به آن رسیدگی می شود.
وی با اعلان اینکه اگر کرونا مانند شرایط فعلی گستره نباشد، اظهار داشت: دانشگاه علامه طباطبائی آموزش مجازی را ادامه می دهد به صورتی که در هر درس ۱۲ جلسه به صورت حضوری و مابقی جلسات به صورت مجازی انجام می شود. همین طور اهتمام می نماییم با تغییراتی که در بخشنامه ها ایجاد می نماییم، حداقل ۲۰ تا ۳۰ درصد خوابگاه نشینان کاهش پیدا کنند تا از فشردگی خوابگاه ها که عامل اصلی انتقال و شیوع ویروس و بیماری های اپیدمیک است، کاسته شود.
رئیس دانشگاه علامه طباطبائی درباره نحوه تغذیه دانشجویان بیان کرد: غذای دانشجویان نیز در ظروف یک بار مصرف و در فضایی بزرگ با رعایت فاصله اجتماعی سرو می شود و بهداشت کامل رعایت خواهد شد.
وی درباره‌ی اینکه تست سلامت دانشجویان و استادان دانشگاه در سال تحصیلی جدید چگونه انجام می شود، توضیح داد: ما الان نیز در دانشگاه تست سلامت برای اساتید و دانشجویانی که برای انجام پایان نامه دانشگاه حضور پیدا می کنند، انجام می دهیم.
سلیمی اضافه کرد: در مجموعه های دانشگاه افراد در ابتدا کنترل کامل پزشکی می شوند و ماسک و وسایل ضدعفونی در اختیار آنها قرار می گیرد و سپس وارد دانشگاه می شوند که این رویه در سال تحصیلی آینده نیز ادامه خواهد داشت.
به گفته وی، در ماه های اخیر نهادهای دانشگاهی در خیلی از کشورهای جهان گرفتار تغییر و تحولات شایان توجهی شده اند و آنچه که بواسطه همه گیری بیماری کووید-۱۹ در جهان رخ داده، ایده شهروندی دیجیتال را به سرعت تحقق بخشیده و تغییرات مهمی در معنا و سبک زندگی اجتماعی پدید آورده است.
وی با اشاره به اینکه الان شاهد شکل گیری ساحت نوینی از کنش های اجتماعی هستیم، اضافه کرد: امروزه از یک سو بنیان دولت ها و ایده های ناسیونالیستی تقویت شده است که این امر به تضعیف اتحادیه های منطقه ای و پروسه پیشین جهانی شدن انجامیده است و از طرف دیگر، نقش رسانه ها و شبکه های اجتماعی تحول یافته و نیاز به همکاری فرا مرزی برای کنترل این بیماری، بیش از هر زمان دیگری آشکار شده و گونه نوینی از پروسه جهانی شدن در حال شکل گیری است.
دکتر سلیمی در همین خصوص افزود: در این میان، دانشگاه ها فرصتی بی مثال را برای بسط همکاریهای آموزشی و پژوهشی مشترک با بهره مندی از تکنولوژی های نوین ارتباطی به دست آورده اند. بااینکه این تکنولوژی ها سال هاست که در دسترس بوده و امکان ارتباطات مجازی را فراهم نموده بودند، اما در اغلب کشورها، استادان، دانشجویان و پژوهشگران ترجیح می دادند که همچنان به روش های سنتی پیشین به تداوم همکاریهای علمی مشترک بپردازند.
رئیس دانشگاه علامه طباطبایی با بیان دستاوردهای ناشی از شرایط جدید اظهار داشت: در ماه های اخیر کلاس های درس، نشست ها و همایش های علمی و کارگاه های آموزشی در فضای مجازی، این ایده را به همراه خود آورده است که می توان با حداقل صرف هزینه و وقت، امکان بهره مندی دانشجویان و پژوهشگران را از برنامه های علمی در دانشگاه های گوناگون جهان فراهم آورد.
وی با تشریح اقدامات بین المللی انجام شده در دانشگاه علامه طباطبائی بیان کرد: این دانشگاه بعنوان بزرگترین دانشگاه علوم انسانی و اجتماعی در غرب آسیا، در دو ماه گذشته ۵۲ برنامه علمی بین المللی در فضای مجازی با همکاری دانشگاه هایی از روسیه، ترکیه، چین، قزاقستان، ازبکستان، اسپانیا، سوئد، کره جنوبی، هندوستان، بنگلادش و افغانستان برگزار کرده است.
منبع:

1399/04/10
14:12:23
5.0 / 5
2354
تگهای خبر: آموزش , استاد , پزشكی , پژوهش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور