رئیس دانشگاه علمی كاربردی:

مجوز پذیرش دانشجوی غیرمرتبط در مراكز علمی كاربردی كنسل شد

مجوز پذیرش دانشجوی غیرمرتبط در مراكز علمی كاربردی كنسل شد به گزارش كنكوری رئیس دانشگاه جامع علمی كاربردی از ساماندهی رشته های این دانشگاه خبرداد و اظهار داشت: مراكزی كه در رشته های غیر مرتبط دانشجو جذب می كردند دیگر مجاز به پذیرش دانشجوی غیر مرتبط نیستند.به گزارش کنکوری به نقل از دانشگاه جامع علمی کاربردی، محمد حسین امید اظهار داشت: ماموریت مرکز علمی کاربردی مشخص شده است بدین جهت دانشگاه و مراکز فقط باید در قالب ماموریت خود دانشجو پذیرش کنند.
وی اضافه کرد: تعداد مراکز این دانشگاه از سال ۱۳۸۴ تا کنون رشد شایان توجهی داشته است ولی با کاهش روند رشد جمعیت در کشور، دانشگاه ها با مشکل مواجه خواهند شد.
رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: رشته های دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز ساماندهی شده است، مراکزی که در رشته های غیر مرتبط دانشجو جذب می کردند دیگر مجاز به پذیرش دانشجوی غیر مرتبط نیستند و باید در رشته های خود دانشجو پذیرش کنند.
وی همین طور در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: عدم پرداختن به کارآفرینی و اشتغال زایی یکی از آفت های مراکز علمی کاربردی در کشور است. از زمان شکل گیری این دانشگاه بیش از یک هزار و ۵۰ مرکز جهت توسعه کیفی به وجود آمد که به سبب غیر همگن بودن در فعالیت و رشته، برخی از مراکز حذف شدند.
وی از اختصاص تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی جهت ایجاد مراکز نوآوری آگاهی داد و اظهار داشت: این تسهیلات جهت تجهیز و اداره محصولاتی که ارائه می دهند است و مراکز نوآوری که مقدمه مراکز رشد هستند خود می توانند با افراد شاغل در شرکت، مدرسین، دانشجویان و... شرکتی ایجاد کنند تا با حمایت و آموزش جهت مدیریت کسب و کار برای شرکت ها گام بردارند.
وی برگزاری استارت آپ در زمینه های مختلف را جهت حفظ کیفیت برای دانش آموختگان را مؤثر دانست و اضافه کرد: استفاده از محیط کار برای آموزش را نباید از دست بدهیم.


منبع:

1399/04/07
21:30:13
5.0 / 5
2707
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور