وزیر علوم:

هیچ نسخه واحدی برای بازگشایی دانشگاه ها قابل ارائه نیست

هیچ نسخه واحدی برای بازگشایی دانشگاه ها قابل ارائه نیست به گزارش كنكوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به تصمیمات ستاد ملی كرونا برای بازگشایی دانشگاه ها، اظهار داشت: هیچ نسخه واحدی برای همه دانشگاه های كشور قابل ارائه نیست و تاریخ بازگشایی فقط تاریخ شروع ستادی شمرده می شود. تصمیم گیری درباب جزئیات، فواصل پذیرش و… بر عهده دانشگاه است.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، دکتر منصور غلامی در نشست مجازی معاونان و مدیران فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور با موضوع «دانشگاه اجتماعی؛ مسائل امروز، افق فردا»، با اشاره به اینکه این گونه نشست ها جزو دستاوردهای آموزش عالی بواسطه درگیری با بیماری شایع جهانی شناخته می شود، گفت: شیوع ویروس کرونا به صورتی تبدیل به توفیق الزامی برای آموزش عالی کشور شد. امروز دیگر محدودیت های زمانی و مکانی برای برگزاری نشست با مدیران استانی برداشته شده و باید بتوانیم از این ظرفیت به وجود آمده مانند دیگر ظرفیت ها همچون آموزش مجازی در سطح دانشگاه، منطقه و کشور استفاده نمائیم. خوشبختانه معاونت فرهنگی و اجتماعی اقدامات قابل توجهی در ماه های اخیر در رابطه با دستاوردهای آموزش عالی کشور در دوران شیوع ویروس کرونا انجام داده است.
وزیر علوم با تاکید بر اینکه خوشبختانه مشکلی در ارتباط نسل جوان با تکنولوژی های روز نداریم و جوانان به راحتی با این تکنولوزی ها ارتباط برقرار می کنند، اشاره کرد: مهم این است که در ارائه خدمات به جامعه مخاطب خود؛ یعنی دانشجویان، دقیق، سریع و باکیفیت لازم عمل نماییم. بایستی از ظرفیت دانشجوها، تشکل های فرهنگی و همکاران هیئت علمی استفاده نمائیم. خوشبختانه کشور ما به خوبی توانسته است در زمینه کنترل شیوع بیماری اقدام نموده و آمار و اطلاعات انتشار یافته آن نیز در این بخش آماری واقعی و شفاف بوده است.
هیچ نسخه واحدی برای بازگشایی دانشگاه ها قابل ارائه نیست
دکتر غلامی در ادامه سخنان خود با اشاره به تصمیمات ستاد ملی کرونا برای بازگشایی دانشگاه ها، اظهار داشت: هیچ نسخه واحدی برای همه دانشگاه های کشور قابل ارائه نیست و تاریخ بازگشایی فقط تاریخ شروع ستادی شمرده می شود. تصمیم گیری درباب جزئیات، فواصل پذیرش و… بر عهده دانشگاه است تا توزیع جمعیت را مبتنی بر شیوه نامه های بهداشتی به خوبی کنترل و ساماندهی کنند. دانشگاه ها باید به سمت حفظ نظم برقرار شده در دوران اخیر برای مسیر پیش روی محیط های دانشجویی باشند. در شرایط فعلی، نظم برقرار شده الزامی بوده و امیدواریم در آینده به انتخاب تبدیل گشته و وارد عادات و رفتارهای ماندگار شود.
ایشان سپس اضافه کرد: حالا زمان آن فرارسیده که برنامه ریزی ها و اقدامات مناسب برای ترم و سال تحصیلی آتی صورت گیرد.
بگفته وزیر علوم، موضوع حائز اهمیت دیگر در زمینه فضای فرهنگی دانشگاه ها مثل حجاب و عفاف است. مقام معظم رهبری در دیدار مجازی اخیر خود با دانشجویان تاکید مستقیم بر مسئله حجاب داشتند. ارزیابی من این بوده که باتوجه به طیف سنی جوانان دانشجو، وضعیت کلی حجاب و عفاف محیط های دانشجویی مثبت ارزیابی می شود. معاونت فرهنگی و اجتماعی بایستی در زمینه نکات تاکید شده از طرف رهبر انقلاب توجه داشته باشند.
وی با تاکید بر اینکه فعالیت و کار با همراهی و ارتباط با جوانان با وجود برخی سختی ها بسیار لذت بخش است گفت: با گذر زمان مدیران فرهنگی و اجتماعی متوجه لذت کار کردن در رابطه با جوانان می شوند. باید تلاش نماییم تا انرژی جوانان را حفظ نماییم و این انرژی نبایستی به شکلی با سرکوب مواجه شود. وظیفه شما پرورش جوانان پرانرژی و با استعداد کشور برای ورود به جامعه است.
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در آخر با اعلان اینکه بایستی دستاوردهای این دوره را حفظ کرد و تداوم بخشید، اضافه کرد: نیاز داریم در زمینه های مختلفی، تحولات روز دنیا را رصد و با تغییرات صورت گرفته مثبت و مفید با جامعه ایرانی همراه نماییم. پیشنهاد پایانی من برای معاونت های فرهنگی و اجتماعی در سراسر کشور این است که دانشجویان را در جمع آوری و تحلیل نکات مختلف درباره ماه های اخیر دخیل کرده و از نقطه نظرات و منظرهای آنان دراین زمینه استفاده کنید. نگذاریم دستاوردهای دوران کرونا تبدیل به خاطره دوران کرونا شود. تغییرات مثبت صورت گرفته در دانشگاه ها و محیط های دانشگاهی در این دوره را باید حفظ کرد و ادامه داد.
منبع:

1399/02/31
16:31:51
5.0 / 5
2991
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور