نحوه امتحانات آخر ترم و نمره دهی دانشگاه شریف اعلام گردید

نحوه امتحانات آخر ترم و نمره دهی دانشگاه شریف اعلام گردید به گزارش كنكوری بر مبنای اعلام معاونت آموزشی و تحصیلات تكمیلی دانشگاه شریف، شیوه ارزیابی وضعیت آخر ترم دانشجویان این دانشگاه برای نیم سال تحصیلی جاری همان شیوه مرسوم نمره دهی (صفر تا ۲۰) خواهد بود.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، در جلسه اخیر شورای مدیران آموزش دانشگاه صنعتی شریف، مجموعه نظرات دریافتی در مورد شیوه پیشنهادی برای نمره ­دهی در نیم­ سالجاری (در پاسخ به استعلام­ های انجام شده) جمع بندی شد و با عنایت به آنکه اکثریت نظرات دریافتی همچنان به انتخاب شیوه مرسوم نمره­ دهی (نمره­ دهی عددی بین صفر تا ۲۰) اختصاص داشت، ازاین رو مقرر شد با فرض امکان برگزاری حضوری امتحانات آخر ترم در نیم سالجاری، شیوه نمره دهی همان شیوه نمره دهی مرسوم دانشگاه خواهد بود.
همینطور علاوه بر تسهیلاتی که در گذشته برای حذف ترم و حذف درس در این نیم سال دانشجویان اعلام شده است، تسهیلات دیگری هم برای دانشجویان صرفاً در این نیم­ سال در نظر گرفته شد.
بر این اساس، با عنایت به شرایط خاص نیم ­سال ۹۸-۹۹، دانشجویان می ­توانند بعد از ثبت قطعی تمامی نمرات این نیم­ سال در کارنامه و در بازه زمانی که در نیم­ سال تحصیلی آتی، توسط معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تعیین و ملزومات آن در سامانه آموزش لحاظ خواهد شد، تقاضای تبدیل یکی از نمرات دروس خود به P (در صورت قرار گرفتن نمره دریافت شده در محدوده قبولی) و یا W را داشته باشند.
در صورت استفاده از گزینه تبدیل نمره یک درس به W، تعداد واحدهای باقی مانده در نیم­ سال برای دانشجویان کارشناسی نباید کمتر از ۸ واحد و برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی نباید کمتر از ۶ واحد شود.
همینطور اعلام گردید به مدرسین دروس سفارش شود مبحث ارزیابی مستمر دانشجو در طول نیم ­سال را مدنظر داشته و بگونه ای برنامه ریزی کنند که بخش قابل توجهی از نمره درس بر مبنای ارزیابی مستمر دانشجو قابل تعیین باشد.
در صورتیکه امکان برگزاری حضوری امتحانات آخر ترم از سوی مراجع ذی صلاح کشوری به صورت کامل منتفی شود، تمهیدات پیشبینی شده به اطلاع خواهد رسید.1399/02/27
15:41:54
5.0 / 5
2999
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور