رییس مركز سنجش آموزش پزشكی خبر داد

اعلام نتایج نهایی آزمون های علوم پزشكی تا آخر شهریور

اعلام نتایج نهایی آزمون های علوم پزشكی تا آخر شهریور به گزارش كنكوری رئیس مركز سنجش آموزش پزشكی با اشاره به زمان نهایی برگزاری آزمون های اصلی وزارت بهداشت، از اعمال برخی تمهیدات همچون تغییرات احتمالی زمان برخی آزمون ها در جهت برگزاری بهتر این رویداد اطلاع داد.


دکتر سید سعید هاشمی نظری در گفتگو با ایسنا با اشاره به احتمال اعمال برخی تغییرات در برگزاری آزمون دکترای تخصصی رشته های علوم پایه پزشکی و بهداشت، اظهار نمود: زمان برگزاری این آزمون ها در تاریخ های ۲۷، ۲۸ و ۲۹ تیر ماه نهایی شده و از آنجائیکه در نظر است این آزمون ها به صورت تمام الکترونیک برگزار شوند جهت برگزاری بهتر آزمون، احیانا یک روز دیگر یعنی ۳۰ تیر هم به روزهای برگزاری اضافه می شود. البته این مسئله در حال بررسی است و هنوز قطعی نشده است.
وی همینطور از احتمال برگزاری آزمون آزمایشی دکترای تخصصی در خرداد ماه اطلاع داد و اظهار داشت: آزمون های ازمایشی در دو دوره قبل به صورت الکترونیک و از منزل برگزار گردید ولی این دوره ترجیحا به صورت حضوری و در حوزه های دانشگاهی برگزار می گردد.
دکتر هاشمی با اشاره به اعلام نتایج آزمون های وزارت بهداشت با وجود تاخیر در برگزاری ها، عنوان کرد: با وجود تاخیر در برگزاری آزمون ها تمام تلاش ها بر این است که نتایج نهایی تا آخر شهریور اعلام گردد تا خللی در زمان شروع سال تحصیلی جدید ایجاد نشود.
وی با اشاره به اعلام نتایج آزمون های دو مرحله ای عنوان کرد: نتایج اولیه که خیلی زود و پس از برگزاری آزمون اعلام می شود و بعد از آن زمان بندی و برنامه ریزی مرحله دوم و مصاحبه هماهنگ و اعلام می شود.
رئیس مرکز سنجش آموزش پزشکی افزود: همینطور پیشنهاداتی مطرح شده که در صورت امکان مصاحبه های آزمون دکترا هم به صورت الکترونیک برگزار گردد که در این رابطه دبیرخانه های مرتبط در حال برنامه ریزی هستند و نتایج قطعی آن بزودی اعلام می شود.
وی با اشاره به برخی دیگر از تمهیدات وزارت بهداشت برای برگزاری مطلوبتر آزمون ها، اظهار نمود: همینطور در حال برنامه ریزی هستیم تا در صورت امکان با برگزاری آزمون الکترونیک از سفرهای بین شهری داوطلبان جلوگیری نماییم.
دکتر هاشمی نظری همینطور با اشاره به تاریخ برگزاری سایر آزمون های وزارت بهداشت، اظهار نمود: آزمون پذیرش دستیار رشته های تخصصی بالینی پزشکی و آزمون پذیرش دستیار پزشک خانواده در تاریخ ۱۶ مرداد با شرکت ۱۴۵۲۶ داوطلب (۸۱۵۱ خانم و ۶۳۷۵ آقا) برگزار می گردد.
وی در مورد زمان نهایی برگزاری آزمون کارشناسی ارشد رشته های علوم پزشکی هم اظهار داشت: این آزمون روزهای ۲۳ و ۲۴ مرداد ماه برگزار می گردد و آزمون پذیرش دستیار دندانپزشکی ۳۰ مرداد ماه برگزار می شود.
منبع:

1399/02/26
14:30:01
5.0 / 5
2600
تگهای خبر: آزمایش , آموزش , پزشكی , تحصیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور