نشریات جهاد دانشگاهی و راه های دسترسی به آنها

نشریات جهاد دانشگاهی و راه های دسترسی به آنها به گزارش كنكوری نشریات جهاددانشگاهی بخصوص در ایام همه گیری كروناویروس، تلاش كردند با انتشار بموقع و به شیوه دسترسی كامل به متن (Open Access)، ضربان نشر الكترونیكی و گزارش و نتایج دستاوردهای حاصل از تحقیقات پژوهشگران و سایر محتواهای تولیدی را منظم نگه دارند.


به گزارش کنکوری به نقل از ایسنا، در ادامه معرفی برخی از نشریات جهاد دانشگاهی و راه های دسترسی به آنها، در این مطلب بخش دیگری از نشریات علمی این نهاد معرفی شده است.
دوفصل نامه علمی ـ پژوهشی مطالعات اجتماعی گردشگری شمارهی زمستان ۹۸ خویش را در نشانی www.journalitor.ir بارگذاری کرده است.
فصل نامه علمی ـ پژوهشی مهندسی برق و مهندسی کامپیوتر که از جانب پژوهشکده برق جهاددانشگاهی منتشر می شود، تازه ترین شماره خویش را که مربوط به فصل بهار ۹۹ است، در نشانی ijece.saminatech.ir در معرض دید و مطالعه علاقه مندان قرار داده است.
تازه ترین شماره فصل نامه علمی ـ ترویجی توسعه تکنولوژی صنعتی به صورت الکترونیکی در نشانی jtd.iranjournals.ir در دسترس می باشد.
نتایج پژوهش های اخیر در یکی از شاخه های مهم علوم پایه را در فصل نامه علمی ـ پژوهشی زمین شناسی ایران به نشانی geology.saminatech.ir مطالعه کنید.
فصل نامه پژوهش های فیزیولوژی و مدیریت در ورزش از دیگر نشریات علمی جهاددانشگاهی است که مقالات خویش را در www.sportrc.ir بارگذاری می کند.
هم چنین فصل نامهی علمی ـ ترویجی رشد فناوری و مطالب به روز و تازه آن در نشانی roshdefanavari.ir، محصول تلاش محققان پژوهشکده ICT جهاددانشگاهی است.
نشانی political.ihss.ac.ir سریع ترین راه برای دست یابی به مقالات دوفصل نامهی علمی ـ پژوهشی پژوهش سیاست نظری است که پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاددانشگاهی آنرا منتشر می کند.
فصل نامه دیگری که پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات اجتماعی جهاددانشگاهی، انتشار آنرا آغاز کرده، نشریه ارزیابی تأثیرات اجتماعی است که در نشانی sia.ihss.ac.ir انتشار یافته است.
دوماه نامه علمی ـ پژوهشی پایش وابسته به پژوهشکده علوم بهداشتی جهاددانشگاهی است. این نشریه که در برگیرنده مقالات در رابطه با شاخه های مختلف علوم بهداشتی است، در نشانی www.payeshjournal.ir در دسترس پژوهشگران و علاقه مندان قرار دارد.
فصل نامه علمی ـ پژوهشی بیماری های پستان همچون دیگر نشریات جهاددانشگاهی در حوزه علوم پزشکی است. مقالات هر شماره جدید از این نشریه به دو زبان فارسی و انگلیسی در نشانی www.ijbd.ir منتشر می شود.
دوفصل نامه حقوق و اخلاق زیست پزشکی با نگاهی میان رشته ای از آغاز سال ۹۸ پا به عرصه نشر الکترونیکی گذاشت و مقالات آن در نشانی www.ijbmle.ir در دسترس علاقمندان است.
فصل نامه علمی ـ پژوهشی لیزر در پزشکی که سازمان جهاددانشگاهی علوم پزشکی تهران آنرا منتشر می کند، مقالات هر شماره خویش را از راه نشانی www.icml.ir منتشر می کند.
فهرست نشریات فارسی زبان جهاددانشگاهی در حوزهی پزشکی ادامه پیدا می کند و نوبت به فصل نامه علمی ـ پژوهشی گیاهان دارویی می رسد که نشانی دسترسی متن مقالات آن www.jmp.ir است.

بنا بر اعلام روابط عمومی جهاد دانشگاهی، نشریات بین المللی جهاددانشگاهی به شرح زیر است:
(Journal of Information systems and Telecommunications(JIST
به نشانی www.jist.ir
دوفصل نامه علمی ـ پژوهشی
(Iranian Journal of Mathematics Sciences & Informatics(IJMSI
به نشانی www.ijmsi.ir
فصل نامه علمی ـ پژوهشی
Cell Journal
به نشانی www.celljournal.org
فصل نامه علمی ـ پژوهشی
(International Journal of Fertility and Sterility(IJFS
به نشانی www.ijfs.ir
فصل نامه علمی ـ پژوهشی
(Avicenna Journal of Medical Biotechnology(AJMB
به نشانی www.ajmb.org
فصل نامه علمی پژوهشی
Journal of Reproduction & Infertility (JRI)
به نشانی www.jri.ir
فصل نامه علمی پژوهشی
(Multidisciplinary Cancer Investigation(MCI
به نشانی www.mcijournal.com
هر چند پنج عنوان نشریه علمی دیگر جهاددانشگاهی از نشریات پیشتاز و به روز این نهاد عقب مانده اند، اما با تلاش مضاعف تلاش دارند فاصله ها را کم کرده و در عرصه نشر الکترونیکی به جایگاه واقعی خود دست یابند؛ عناوین این نشریات و نشانی آنها در فضای دیجیتال به این قرار است:
: (Iranian Journal of Chemistry and Chemical Engineering (IJCCE
www.ijcce.ac.ir
پژوهش زبان و ادبیات فارسی: literature.ihss.ac.ir
مطالعات شهر ایرانی ـ اسلامی: icas.acecr.ac.ir
پژوهش های میان رشته ای قرآن کریم: jiqs.ir
جامعه شناسی مسائل اجتماعی ایران www.ispa.ir1399/02/24
16:13:23
5.0 / 5
2971
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور