در طول سال گذشته؛

30 هزار حمله اینترنتی به سازمان امور دانشجویان دفع شد

30 هزار حمله اینترنتی به سازمان امور دانشجویان دفع شد به گزارش كنكوری مدیركل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: در سال قبل بیش از 30 هزار حمله اینترنتی شناسائی و دفع شد.به گزارش کنکوری به نقل از روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، بهزاد رسته من مطلق درباب عملکرد دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال ۹۸ اظهار داشت: تکمیل سامانه سجاد بعنوان یک سامانه جامع برای ارائه کلیه خدمات سازمان امور دانشجویان به صورت غیر حضوری از مهمترین اقدامات این دفتر در سال قبل بود.
وی افزود در امتداد تحقق دولت الکترونیک، کاهش هزینه ها و صرفه جویی در زمان، در سال ۹۸، سامانه ویدئو کنفرانس برای ادارات تربیت بدنی، بورس، دفتر مشاوره، معاونت دانشجویان داخل به کار گرفته شد و درخواست کالا از انبار نیز به صورت الکترونیکی تعریف و کاغذ از این پروسه حذف شد.
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان امور دانشجویان، ارتقا سخت افزاری سرورها، ایجاد ارتباط مستقیم مکاتباتی با بیش از ۵۰ دانشگاه کشور بوسیله پروتکل ECE را همچون این اقدامات برشمرد.
وی مقابله مؤثر با حملات سایبری به سرورها و زیرساخت سازمان را اقدامات مهم دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات در سال ۹۸ نام برد و اظهار داشت: در سال قبل بیش از ۳۰ هزار حمله اینترنتی شناسایی و دفع شد.
مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات با اشاره به شیوع ویروس کرونا و سفارش های ستاد ملی کرونا و هیأت دولت بر کاهش حضوری کارکنان اظهار داشت: دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات بسترهای لازم برای دورکاری کلیه کارمندان را فراهم نموده است.
وی راه اندازی domain داخلی جدید بمنظور افزایش بهره وری شبکه و تعویض سوئیچ های اصلی شبکه اینترنت سازمان با سوئیچ های پیشرفته تر و بهبود کارایی شبکه داخلی را از دیگر اقدامات این دفتر در سال ۹۸ برشمرد.
رسته من مطلق با اشاره به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفندماه سال ۹۸، همکاری با ستاد انتخابات وزارت کشور جهت برگزاری هرچه بهتر انتخابات و تائید مدارک تحصیلی به صورت الکترونیکی در زمان ثبت نام داوطلبان را از دیگر اقدامات دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات سازمان امور دانشجویان نام برد.


منبع:

1399/02/14
21:21:16
5.0 / 5
2554
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور