دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح كرد:

ناهماهنگی در عرضه آمار مهاجرت نخبگان

ناهماهنگی در عرضه آمار مهاجرت نخبگان به گزارش كنكوری دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینكه در زمینه مهاجرت نخبگان نظر نهادهای رسمی و قانونی كشور ملاك است، اظهار داشت: در زمینه‌ی آمار و ارقام مهاجرت نخبگان متأسفانه ناهماهنگی به چشم می خورد.به گزارش کنکوری به نقل از مهر، جلسه ۱۳۰ ستاد راهبری اجرای نقشه‌ی جامع علمی کشور، به ریاست سعیدرضا عاملی، دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار گردید.
عاملی در زمینه مهاجرت نخبگان اظهار داشت: به صورت کلی غرب و آمریکا در چند حوزه‌ی بدنبال ایران هراسی هستند. در حوزه رسانه ای طی این چهل سال همواره کوشیده اند ایران ضعیف، ناکارآمد و مملو از چالش ها و پلیدی ها را به نمایش بگذارند.
وی افزود: در عرصه اقتصادی هم با استفاده از حربه تحریم، خود عملاً مبادرت به مانع تراشی و سیاه نمائی بر ضد ایران اسلامی کرده اند. در عرصه نظامی هم با حضور متجاوزانه در منطقه و با استفاده ترور شخصیت های علمی باز وجه دیگری از سیاه نمائی و سیاه سازی ایران عزیز را دنبال کرده اند.
شکل جدید ایران هراسی استفاده از داده های دانشگاهی
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی افزود: شکل جدید ایران هراسی استفاده از داده های دانشگاهی برای سیاه نمایی علم ایران و ایرانی است که در گزارشات استنفورد که به پشتوانه سلطنت طلب ها و چند محقق ضعیف صورت می گیرد است که البته همین گزارش ها نشان داده است که تولید علم ایران در ۲۰ سال قبل ۵۰ برابر شده است و رتبه چهارم تولید علم به لحاظ ضریب رشد را به خود مختص کرده است.
وی افزود: تحلیل آمریکایی ها این است که اگر بتوانیم توان علمی ایران را به چالش بکشیم، یک عرصه دیگری برای سیاهنمایی و ایجاد تشویش فکری برداشته ایم. اساساً دیگری هراسی با هدف فروریختن ملت ها از درون و منزوی کردن ملت ها در جامعه جهانی صورت می گیرد. ولی واقعیت این است که در همین ماجرای کرونا، در مقایسه با کشورهای پیشرفته جهان، ایران پایدارترین کشور در تأمین غذا، بهداشت و درمان بود. جمهوری اسلامی ایران قوی شده است و تحریم توان تولید ملی را به صورت قابل اعتماد افزایش داده است.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی افزود: هدف از اسلام هراسی، ایران هراسی و … فروریختن اعتماد ملت ما به نظام است و هدف از این دست گزارش ها، کاهش اعتماد ملی است که خوشبختانه در همین دوره کرونا، پیمایش های صورت گرفته نشان داده است که اعتماد ملی به صورت جهشی افزوده شده است.
دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی با اشاره به اینکه در زمینه مهاجرت نخبگان نظر نهادهای رسمی و قانونی کشور ملاک است، اظهار داشت: در زمینه‌ی آمار و ارقام مهاجرت نخبگان متأسفانه ناهماهنگی به چشم می خورد.

1399/02/10
23:52:23
5.0 / 5
2726
تگهای خبر: تولید , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور