معاون آموزشی دانشگاه تشریح كرد

نحوه برگزاری آزمون های اختتام ترم دانشگاه علامه

نحوه برگزاری آزمون های اختتام ترم دانشگاه علامه به گزارش كنكوری معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی با تاكید بر اینكه نحوه برگزاری آزمون های مجازی این دانشگاه تا اختتام هفته آینده اعلام خواهد شد، اظهار داشت: این آزمون ها از 4 تیرماه شروع می شود و تا 18 این ماه ادامه دارد.


دكتر جلیل احمدوند در گفت و گو با ایسنا ضمن بیان این مطلب به آخرین تصمیمات دانشگاه علامه طباطبایی درباب نحوه برگزاری آزمون اختتام ترم جاری این دانشگاه اشاره و اظهار نمود: ما درباب نحوه برگزاری آزمون های اختتام ترم جاری دانشجویان دو جلسه با مدیران آموزشی دانشگاه برگزار كردیم و درخت اولیه تحت عنوان دستورالعمل اجرایی امتحانات اختتام نیم سال را آماده كردیم. در این دستورالعمل به دو گزینه برگزاری آزمون ها اشاره كردیم كه یكی از این گزینه ها این است كه اگر برمبنای اعلام ستاد ملی مقابله با كرونا شرایط كشور عادی شد، امتحانات ما به شكل حضوری برگزار خواهد شد؛ اما اگر هم این شرایط عادی نشد، برای هر سه مقطع تحصیلی شامل كارشناسی، كارشناسی ارشد و دكتری پیشنهاداتی را مطرح می نماییم كه این پیشنهادات چون هنوز قطعی نشده اند، نمی توان آنرا اعلام نمود.
ایشان سپس اشاره كرد: دستورالعمل فوق فعلا در جلسه مدیران معاونت آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی مطرح گردیده است. پس از جمع بندی نظرات مدیران این دستورالعمل به دانشكده ها و گروه ها ارسال خواهد شد و به آنها مهلت خواهیم داد تا نظرات خودرا دراین زمینه مطرح كنند تا در نهایت به تصمیم جامعی دراین زمینه دست پیدا نماییم.
معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی همین طور تاكید كرد: ممكنست ما تصمیم بگیریم امتحان اختتام ترم جاری را به دو بخش مستمر و پایانی برای دانشجویان كارشناسی در نظر بگیریم و ۶۰ درصد نمره را آزمون در نظر بگیریم و مابقی ارزیابی مستمر باشد كه این آزمون می تواند یك بررسی ترجمه ای از متن یا هر روش دیگری برای ارزیابی دانشجو از طرف استاد باشد و آن ۶۰ درصد دیگر به شكل یك آزمون مجازی تستی اجرا شود. بااینكه آزمون تشریحی نیز می تواند برگزار شود، اما به سبب اینكه در آزمون تشریحی به صورت مجازی خطر مداخلات بیرونی یا تقلب در آن زیادتر است، بدین سبب روش تستی گزینه بهتری خواهد بود. بدین سبب یكی از گزینه های آزمون ما این است و برای آزمون دكتری نیز دیدگاه ما این است كه استاد می تواند آزمون شفاهی بگیرد و دانشجویان در مقابل سامانه به صورت مجازی به سوال اساتید پاسخ بدهند و یا اینكه از دانشجویان دكتری امتحان "اپن بوك" بگیرند.
دكتر احمدوند همین طور اشاره كرد: ما در دانشگاه علامه طباطبایی در چارچوب دستورالعملی خطوطی برای نحوه ارزیابی و امتحان دانشجویان ارائه می دهیم. در واقع یكی از مسائل ما در دانشگاه این است كه باید مستنداتی داشته باشیم كه مشخص شود استاد برمبنای چه روندی این نمره را به دانشجو داده است و این مستندات باید در سامانه ثبت گردد یا در آزمون "اپن بوك" دانشجو باید تصویر مقاله خودرا برای استاد بفرستد تا ما بتوانیم مانند سایر روندهای آزمونی این مستندات را ثبت نماییم تا اعتراضی از طرف دانشجویان صورت نگیرد كه اساتید بدون حساب و كتاب نمره داده اند.
معاون آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی اشاره كرد: تصمیم نهایی این دانشگاه درباب نحوه برگزاری آزمون های ترم جاری دانشگاه علامه تا اختتام هفته جاری اعلام خواهد شد.
وی از تأخیر سه هفته ای امتحانات امسال دانشگاه علامه طباطبایی آگاهی داد و اظهار داشت: پیش از ایجاد شرایط فعلی آزمون های این دانشگاه از ۱۷ خردادماه آغاز می شد، اما در این شرایط این زمان با تأخیری سه هفته ای انجام خواهد شد. در واقع امتحانات دانشگاه از هفتم تیرماه شروع می شود و تا ۱۸ تیرماه ادامه دارد.
منبع:

1399/02/04
14:09:39
5.0 / 5
2815
تگهای خبر: آموزش , استاد , امتحان , تحصیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور