وزیر علوم:

بخشنامه هایی برای كاهش اضطراب و نگرانی دانشجویان تصویب شده است

بخشنامه هایی برای كاهش اضطراب و نگرانی دانشجویان تصویب شده است به گزارش كنكوری وزیرعلوم اظهار داشت: با عنایت به وضعیت بوجود آمده و با هدف كاهش اضطراب و نگرانی دانشجویان، بخشنامه ها و مقررات لازم تدوین، تصویب و ابلاغ گردیده است.به گزارش كنكوری به نقل از مهر، به نقل از وزارت علوم، منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در جلسه ستاد راهبردی اجرای نقشه جامع علمی كشور كه به ریاست سعیدرضا عاملی دبیر شورایعالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد، اظهار داشت: استفاده از فناوری های ارتباطی در فضای مجازی از اهم برنامه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در زمینه استمرار آموزش در كشور است.
وی، در این نشست تصریح كرد: در شرایط فعلی و با توقف آموزش حضوری بر مبنای نظرات مدیران بهداشتی كشور، ادامه عرضه خدمات آموزشی به دانشجویان الزامی است.
وزیر علوم اضافه كرد: با عنایت به وضعیت ایجاد شده، دانشگاه ها و مراكز آموزشی تلاش كردند تا استمرار خدمات آموزشی و ارتباط آموزشی با دانشجویان حفظ شود.
عضو شورایعالی انقلاب فرهنگی افزود: استفاده از فناوری های ارتباطی در فضای مجازی از اهم برنامه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در زمینه استمرار آموزش در كشور است.
غلامی اظهار داشت: حفظ سلامت دانشجویان، اساتید و كاركنان، سر لوحه برنامه های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و با در نظر گرفتن این مورد مهم، برنامه ها اجرا می شود.
وی اضافه كرد: باید دستورالعمل های صریح و موثر در زمینه برنامه های مورد نظر، هرچه سریع تر تدوین و اجرایی شوند.
وزیر علوم، افزود: حدود ۵۰ دانشگاه و مركز آموزشی توانسته اند تا حدود ۹۰ درصد از آموزش های نظری خویش را بر بستر فضای مجازی عرضه كنند.
وی تصریح كرد: حدود ۶۰ درصد از اساتید توانسته اند تا نیمه فروردین، كلاس های جبرانی خویش را در فضای مجازی برگزار كنند.
وی اضافه كرد: البته برخی از دانشجویان و مراكز آموزشی، امكانات و ظرفیت لازم برای برگزاری آموزش مجازی را ندارند ولی با كمك های فناوری اطلاعات تلاش شده تا این كمبودها برطرف شوند.
غلامی افزود: دانشگاه پیام نور و دانشگاه جامع علمی كاربردی در این حوزه از توفیقات خوبی برخوردار بوده اند.
وزیر علوم، عنوان كرد: دانشگاه های غیردولتی و غیرانتفاعی هم توانسته اند در فضای مجازی خدمات خویش را عرضه كنند و برخی از این دانشگاه ها با استفاده از نرم افزارهای مخصوص خود وارد این حوزه شده اند.
وی اضافه كرد: با عنایت به وضعیت بوجود آمده و با هدف كاهش اضطراب و نگرانی دانشجویان، بخشنامه ها و مقررات لازم تدوین، تصویب و ابلاغ گردیده است.

1399/01/29
23:07:11
5.0 / 5
2848
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور