رئیس دانشگاه آزاد:

دانش اپیدمیولوژی كرونا باید در دانشگاه آزاد تولید شود

دانش اپیدمیولوژی كرونا باید در دانشگاه آزاد تولید شود به گزارش كنكوری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اعلان اینكه دانشگاه ها وظیفه پاسخگویی به چالش های اجتماعی را برعهده دارند، اظهار داشت: امروز مردم و كشور بیش از هر زمان دیگر به فعالیت دانشگاه ها احتیاج دارند.


به گزارش كنكوری به نقل از ایسنا، دكتر محمد مهدی طهرانچی در جلسه دیدار نوروزی دكتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی استانهای البرز، زنجان، قزوین، خوزستان، ایلام و كرمانشاه روز سه شنبه 26 فروردین به صورت ویدئو كنفرانس انجام شد.
دكتر طهرانچی در این نشست با تبریك سال نو و آرزوی سالی پرخیر و بركت برای تمامی مردم كشور و با اشاره به پاندمی جهانی ویروس كرونا و خانه نشینی مردم، اظهار داشت: دانشگاه آزاد اسلامی باید درك درستی از مشكل پیش آمده داشته باشد و نسبت به سازمان و حل معضلات حاصل از این ویروس، اقدام شایسته ای انجام دهد.
وی با تاكید بر اینكه بقاء در تحولات، ناشی از درك و احساس درست از تحولات است، گفت: اگر افراد و سازمان ها نسبت به تحولات پیرامون خود درك درستی نداشته و آگاه نباشند، بطور قطع محكوم به فنا و نابودی هستند. بدین جهت باید نسبت به اتفاقاتی كه در سطح ملی و بین المللی رخ می دهد، هوشیارانه و بموقع عمل نماییم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی افزود: اپیدمی ویروس منحوس كرونا رویكرد جدیدی در علم ایجاد خواهدنمود و دانشگاه ها باید جهت گیری خودرا اصلاح كنند و نقش تأثیرگذاری در زمینه مبارزه با آن داشته باشند. داشتن عكس العمل مناسب نسبت به اتفاقات پیش رو و برنامه ریزی های متناسب با آن باید اولویت دانشگاه ها باشد. دانشگاه ها وظیفه پاسخگویی به چالش های اجتماعی را برعهده دارند. اساساً بشر دانشگاه را بمنظور پیش بینی رخدادها و استخراج راهكارهای مبارزه با پیشامدها به وجود آورده است.
وی ادامه داد: نگاه دانشگاه آزاد اسلامی درگیر شدن با چالش های كشور و معضلات جامعه است. این دانشگاه باید در حوزه های سخت افزاری و نرم افزاری وارد شود. مطالبه مردم از دانشگاه در شرایط فعلی كشور تنها پیشگیری و درمان كرونا نیست، بلكه آنها مطالبه جدی از نظام علم و فناوری دارند.
باید از توان علمی دانشگاهیان به صورت همه جانبه در مقابله با ویروس كرونا بهره ببریم
عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تاكید بر اینكه دانشگاه ها در مقابله با ویروس كرونا نه فقط تعطیل نیستند، بلكه فعالتر از گذشته به كار خود ادامه می دهند، گفت: امروز بیش از هر زمان دیگر مردم و كشور به فعالیت و تولیدات علمی دانشگاه ها احتیاج دارند. تنها چیزی كه تغییر كرده، شكل آموزش حضوری به غیرحضوری و مجازی است. باید از توان علمی دانشگاهیان به صورت همه جانبه بهره ببریم.
دانش اپیدمیولوژی ویروس كرونا باید در دانشگاه آزاد اسلامی تولید شود
دكتر طهرانچی افزود: همان گونه كه پزشكان، پرستاران و كادر درمانی كشور در شرایط حساس كشور، آرامش و آسایش ندارند و زندگی خودرا وقف درمان مردم كرده اند، ما دانشگاهیان نیز باید همسو با آنها حركت نماییم و جهت گیری خودرا تغییر دهیم. دانش اپیدمیولوژی ویروس كرونا باید در دانشگاه آزاد اسلامی تولید شود، چونكه ماموریت پاسخگویی به جامعه را داریم.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بر استفاده حداكثری از فضای مجازی تاكید كرد و اظهار داشت: نیازمند تحولات جدی در آموزش مجازی هستیم و باید در این فضا مولد، مؤثر و قوی عمل نماییم و اخلاق و انصاف را بطور ویژه در نظر داشته باشیم.
دكتر طهرانچی بار دیگر بر برگزاری جدی كلاس های آموزش آنلاین در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر كشور تاكید كرد و اضافه كرد: عدم حضور اساتید در كلاسهای آموزش آنلاین و مجازی قابل توجیه نیست و استادانی كه شرایط حضور در اینگونه كلاسها را ندارند، باید از مرخصی بدون حقوق استفاده كنند. معاونان آموزشی واحدهای دانشگاهی باید در خدمت رفع مشكلات دانشجویان باشند و بطور مستمر بر فعالیت اساتید، نحوه ارائه فایل های pdf و پاورپوینت، حضور دانشجویان، كیفیت آموزش و... نظارت داشته باشند.
وی تربیت قوه عاقله كشور را از وظایف خطیر دانشگاه دانست و اضافه كرد: مكتب گفت و گو باید در دانشگاه آزاد اسلامی راه اندازی شود و هیئتهای اندیشه ورز به سرعت وارد عمل شوند. تغییر جهت این دانشگاه بدون شك تغییراتی كلیدی و جدی است. باید دانشگاه حل مسأله تمدن ساز داشته باشیم.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دكتر طهرانچی در آخر تاكید كرد: ان شاءالله دانشگاه آزاد اسلامی در حل مسأله كرونا پیش قراول بوده و حضور فعالانه و جدی داشته باشد.
منبع:

1399/01/28
14:37:47
5.0 / 5
2991
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , استاد , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
کنکوری - konkoorist

کنکوری - konkoorist
konkoorist.ir - حقوق مادی و معنوی سایت كنكوری محفوظ است

كنكوری

آمادگی برای کنکور